BALI – ŚLUB NA PLAŻY

Ślub na balijskiej plaży to marzenie wielu z Was. Plaże na Bali są tak rozmaite, że z pewnością każdy znajdzie tu swój idealny kawałek raju na swoje wyjątkowe miejsce ceremonii. W DreamGo.pl organizujemy śluby na Bali w najbardziej romantycznych zakątkach wyspy.

Jaką plażę wybrać na ten najpiękniejszy dzień w Waszym życiu? Na wszystkie pytania odpowiada Magda z DreamGo.

ŚLUB NA BALI – JAKĄ PLAŻĘ WYBRAĆ?

Na południu Bali znajdują się jasne plaże z drobnym piaskiem, a na północy – ciemne i wulkaniczne. Ślub na plaży możemy zorganizować na większości hotelowych plaż na Bali oraz na tzw. dzikich plażach, czy urokliwych zatoczkach. Najbardziej wyjątkowe miejsca ofertuje hotel Samabe znajdujący się w miejscowości Nusa Dua. Hotel znajduje się na klifie, na południu wyspy. Oprócz tego, że oferuje niezwykle romantyczną kapliczkę, w której również możemy zorganizować ślub, to również posiada bardzo urokliwą plażę. Do plaży można zejść schodami lub zjechać windą. Wyobraźcie sobie błękit wody, biel piasku i wysokie klify – coś niesamowitego!

Bardzo popularną miejscowością na organizację ceremonii ślubnej na Bali, oferującą piękną plażę i nieziemskie zachody słońca, jest Jimbaran. Złoty piasek, długa i szeroka plaża oraz barwne zachody słońca przyciągają tu wielu zakochanych. Jimbaran to prawdziwa lokalna miejscowość, na której spędzają czas ludzie mieszkający na Bali. Jeśli więc chcecie, by ceremonia miała bardziej lokalny charakter, to Jimbaran będzie idealnym miejscem. Na Bali możemy również zorganizować ślub na prywatnej plaży.

JAK WYGLĄDA ŚLUB NA PLAŻY NA BALI?

Organizacja ceremonii na plaży jest zawsze z udziałem pastora protestanckiego, a także urzędnika indonezyjskiego z Urzędu Stanu Cywilnego. Ceremonia na plaży jest prowadzona w języku angielskim, natomiast mamy możliwość zorganizowania ślubu z udziałem polskiego tłumacza. Egzotyczny ślub na plaży może być zarówno kameralny i skromny, z delikatnymi zdobieniami miejsca ceremonii. Może to być również huczna ceremonia z fotografem, kamerzystą, zespołem, muzyką na żywo, bujnie przestrojonym miejscem ceremonii, pokazem balijskich tańców i różnego rodzaju przedstawieniami itp. W pakiecie podstawowym jest również make up i fryzura dla Panny Młodej, bukiet i kwiaty do butonierki, ścieżka z płatków kwiatów, konfetti z płatków kwiatów po ceremonii, muszla lub poduszeczka na obrączki oraz tablica powitalna z kwiatami oczywiście do palety kolorów dekoracji. Po ceremonii ślubu cywilnego na plaży może odbyć się romantyczna kolacja na plaży, sesja zdjęciowa w wybranym miejscu, czy romantyczny piknik.

ŚLUB CYWILNY NA BALI – JAKIE DOKUMENTY?

Aby ślub cywilny na Bali był legalny i ważny w świetle prawa polskiego, wymagane są poniższe dokumenty. Z Urzędu Stanu Cywilnego Narzeczeni powinni poprosić o wydanie Skróconego Aktu Urodzenia (każda osoba powinna otrzymać swój dokument).

Kolejnym dokumentem jest Zaświadczenie o zgodzie na zawarcie związku małżeńskiego za granicą (każda osoba powinna otrzymać swój dokument). Następnie dokumenty należy potwierdzić w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie oraz przetłumaczyć je na język indonezyjski i poświadczyć w Ambasadzie Indonezji w Warszawie. Należy pamiętać, że dokumenty ważne są 6 miesięcy. Nie należy więc zbyt szybko ich wyciągać z Urzędu Stanu Cywilnego. W przypadku osób rozwiedzionych należy dodatkowo uzyskać akt małżeństwa z adnotacja o ustaniu małżeństwa. Ten dokument również należy potwierdzić w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie, a także przetłumaczyć na język indonezyjski i poświadczyć w Ambasadzie Indonezji w Warszawie. Ważność tego dokumentu, to również 6 miesięcy.

Można również zebrać te dokumenty i wysłać do tłumacza przysięgłego wskazanego przez DreamGo Exclusive Travel, który to przetłumaczy dokumenty na język indonezyjski oraz za dodatkową opłatą zajmie się legalizacją w Ambasadzie Indonezyjskiej w Warszawie.

Pozostałe dokumenty to: Kserokopie paszportów Narzeczonych (skan strony ze zdjęciem). Proszę pamiętać, że paszporty muszą być ważne co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu do Polski. Kserokopie paszportów dwóch świadków (skan strony ze zdjęciem). To dotyczy oczywiście tylko Par, na których ślubie będą obecni świadkowie. Jeżeli Para nie będzie miała świadków, to DreamGo zorganizuje świadków na miejscu – na Bali. Kolejnym dokumentem jest wypełniony formularz z Urzędu Stanu Cywilnego na Bali, który otrzymacie mailem od DreamGo.

Dodatkowo należy zrobić wspólne zdjęcie, a następnie przesłać mailem do DreamGo Exclusive Travel. Zdjęcie należy wykonać zgodnie z wytycznymi: należy stanąć tak, aby lewa ręka Pana Młodego i prawa ręka Pani Młodej były obok siebie, ramiona powinny się stykać. Kobieta ma stać po lewej stronie mężczyzny. Tło do zdjęcia – kolor czerwony. Zdjęcie powinno być zrobione od klatki piersiowej w górę. Przypominamy o eleganckich ubraniach. To zdjęcie będzie wklejone do Waszego certyfikatu małżeństwa. Powyższe dokumenty oryginały w języku polskim oraz tłumaczenia, zabieracie ze sobą na Bali i przekazujecie na spotkaniu przedślubnym.

CERTYFIKAT MAŁŻEŃSTWA NA BALI

Po zawarciu związku małżeńskiego wystawiane są dokumenty małżeństwa tzw. certyfikat małżeństwa w języku indonezyjskim (2 egzemplarze), a także pamiątkowy certyfikat z kościoła protestanckiego. Dokumenty są legalizowane w Indonezyjskim Ministerstwie oraz w Polskiej Ambasadzie w Jakarcie, a następnie wysłane do Polski. Wszystkimi formalnościami oczywiście zajmujemy się DreamGo wraz z naszymi lokalnymi kontrahentami. Wy możecie się cieszyć tym wyjątkowym momentem, wsłuchać w szum fal, spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć ‘TAK’. Więcej o tym pięknym egzotycznym kierunku możecie przeczytać tutaj: https://dreamgo.pl/blog/bali-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem/

Informacja prawna