Znicze elektryczne a tradycyjne. Sprawdź nasze porównanie przed zakupem

Coraz częściej nowoczesne technologie oraz rozwiązania zastępują miejsce tych, które znamy od lat. Tak też dzieje się w przypadku zniczy, na rynku konkurują ze sobą obecnie dwa rodzaje: tradycyjne, które dają światło poprzez naturalne płomienie świec oraz elektryczne, których blask jest zasługą baterii. W tym artykule porównamy te dwa rodzaje oraz rozwiejemy Twoje wątpliwości przed wyborem odpowiedniego dla Ciebie.

Czym charakteryzuje się znicz tradycyjny?

Jest on uwielbiany przez osoby, które cenią sobie tradycyjną symbolikę. Dlaczego? Płomienie świecy świadczą o bliskości, jaką miałeś ze zmarłym, a także o trosce o jego duszę. Nie do wszystkich więc przemówi znicz elektryczny zasilany bateriami, który daje blask nowoczesności.

Niegdyś znicze tradycyjne były całkowicie odkryte, po czasie zaczęto stosować do nich zakrycie, więc ich płomieniom nie były straszne deszcze oraz wiatr. Finalnie znicze tradycyjne zmieniły się do tego stopnia, że wymienne są ich wkłady. Nie musimy więc za każdym razem inwestować w nowy znicz.

Niestety znicz tradycyjny ma pewne wady. Wkłady przestają się palić po dwóch- czterech dobach, więc jeśli chcesz, aby światło na nagrobku Twojego bliskiego świeciło zawsze, musisz często go odwiedzać i wymieniać wkłady.

Czym charakteryzuje się znicz elektryczny?

Współczesne znicze elektrycznie nie różnią się wyglądem od tradycyjnych. Producenci dbają o to, aby wyglądały one elegancko i były solidnie wykonane.

Dużą ich zaletą jest długi czas palenia. W momencie, kiedy wkład w tradycyjnym zniczu pali się od kilku godzin do paru dni, jeśli chodzi o znicz elektryczny, to diody dają światło od paru tygodni do nawet kilku miesięcy. Jest to więc idealnym rozwiązaniem, jeśli na cmentarzu nie zjawiasz się często z różnych przyczyn.

Porównując

Znicz tradycyjny to przede wszystkim tradycja, która w polskiej kulturze jest znana od lat, jednak czas palenia takiego znicza jest krótki: A co za tym idzie? Musisz często bywać na cmentarzu. Znicz elektryczny to przede wszystkim ukłon w stronę nowoczesności. Często znicze te wyglądem nie różnią się od tradycyjnych, palą się zdecydowanie dłużej, co sprawia, że wychodzą korzystniej cenowo. Nie musisz także bywać na cmentarzu regularnie w celu zapalenia nowego wkładu.

Prawdę mówiąc, nie ma konkretnego argumentu, który jasno przemawia za jednym z nich. Zarówno zwolennicy zniczy tradycyjnych, jak i elektrycznych mają swoje racje. Teraz musisz sobie jedynie odpowiedzieć, na pytanie: Jak często mogę odwiedzać zmarłego? I na podstawie powyższego porównania, już wiesz jaki znicz zakupić. Polecamy sprawdzić ofertę wkładów elektrycznych https://zniczefenix.pl/wklady/wklady-elektryczne/, aby dokładniej zapoznać się z ich właściwościami.

Informacja prawna