Zdrowe napoje energetyczne a cukrzyca – na co trzeba zwrócić uwagę?

Dbanie o zdrowie powinno być rzeczą nadrzędną. Nie ma większego znaczenia czy jesteśmy osobą młodą, czy też wiekową – to nasz obowiązek! Nikt nie chce narażać się na problemy zdrowotne z własnej winy. W ostatnich latach coraz większy nacisk kładzie się na to, aby jeść zdrowe produkty i odrzucać cukier.

Nic dziwnego, że cukrzyca stała się tematem dość powszechnym, co jest skutkiem braku wiedzy na temat dobrego odżywiania. Sporym zagrożeniem wśród młodego pokolenia jest masowe spożywanie tanich napojów energetycznych. Na szczęście pojawiły się ich zdrowsze odpowiedniki i o nich postanowiliśmy powiedzieć sobie więcej. Na co zwracać uwagę? Dowiecie się więcej z naszego tekstu.

Napój energetyczny a niska zawartość cukru

Dużym plusem w ostatnich latach stało się to, że pojawiły się osoby, które alarmują o szkodliwości tanich energetyków. Są one co prawda smaczne i na pierwszy rzut oka nie różnią się wiele od tych najdroższych, jednak ich skład to prawdziwe zabójstwo dla naszego organizmu. Masowe ilości cukru w nich umieszczane są prostą drogą do tego, żeby mieć problemy ze zdrowiem. Nikt nie chce zachorować na cukrzycę, ponieważ jest to przypadłość, z którą będzie się żyć do końca życia.

W pierwszej kolejności przy kupowaniu takich produktów należy zwrócić uwagę na niską zawartość cukru. Niektóre firmy stosują sprytny trik polegający na tym, że rzeczywiście nie ma tam cukru, ale znajdują się inne substancje, które są bardziej szkodliwe dla naszego organizmu. Zdecydowanie lepiej wybierać napoje energetyczne dostępne na ecoandfit.pl, które dodają energii, wytrzymałości, kreatywności oraz koncentracji. Idealnie sprawdzą się podczas treningu, ale również wtedy, kiedy będzie potrzebne doładowanie podczas nauki do sesji. Sen często wtedy jest głównym wrogiem, więc zdrowy napój energetyczny nie będzie szkodliwy, a w dodatku pozwoli na kolejne godziny nauki.

Zdrowe zamienniki „energetyków”? To możliwe!

Wielu osobom wydaje się, że niemożliwym jest przygotowanie napoju energetycznego, który będzie bez cukru i przede wszystkim nie będzie szkodliwy. Jest to nieprawda, ponieważ jak najbardziej można stworzyć taki napój. Wystarczy jedynie skosztować produktów JuicedUp, które są świetnymi zamiennikami niskobudżetowych napojów energetycznych. Nie musimy więc obawiać się o to, że będą dla nas szkodliwe i wrzucimy w siebie ogromne ilości cukru. Zdrowy napój energetyczny należy traktować jak szklankę lub kubek kawy.

Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od picia 1 kubka dziennie, aby potem móc dostosować go do swoich preferencji. Co ciekawe, zawartość kaloryczna to tylko 7,7 kcal (napój o smaku pinacolada), więc jest to tyle co nic. Zawarta w nich L-tyrozyna poprawia pamięć, niweluje zmęczenie oraz poprawia zdolność przyswajania informacji. W dodatku inozytol poprawia pamięć, pozwala rozwijać mięśnie oraz ma działanie antyoksydacyjne. To o wiele lepsza od tanich napojów spożywanych masowo przez osoby w różnym wieku. Nie trzeba pić niezdrowych napojów dostępnych w marketach, tylko za podobną cenę mieć produkt pozbawionych szkodliwych substancji.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna