Za co kochamy koreańskie kosmetyki latem?

Koreańskie kosmetyki cieszą się w Polsce dużą popularnością. Zainteresowanie nimi cały czas rośnie. Jest jednak taka pora roku, kiedy doceniamy je szczególnie. To lato, gdy jak w żadnym innym momencie potrzebne nam są kosmetyki naturalne, o lekkich formułach, nieobciążające skóry.

Koreańska pielęgnacja latem?

Kosmetyki koreańskie już kilkanaście lat temu zaczęły podbój światowych rynków, natomiast w ciągu ostatnich kilku lat ich popularność znacznie wzrosła. Na rynku oczywiście obecnie jest niezliczona ilość kosmetyków, wśród których często trudno się odnaleźć. Wiele kobiet stawia jednak obecnie przede wszystkim na kosmetyki naturalne, stara się unikać tych bazujących na chemicznych składnikach, które często wywołują podrażnienia, sprzyjają pojawianiu się innych problemów skórnych, a nawet alergii. Te negatywne efekty szczególnie mocno czujemy latem, kiedy wysoka temperatura sprzyja niestety pojawianiu się różnego rodzaju podrażnień. Szczególnie wtedy szukamy formuł lekkich, bazujących na naturalnych składnikach, bezpiecznych dla skóry. Takie są właśnie koreańskie kosmetyki. Z ich pomocą możesz zarówno delikatnie, ale i dogłębnie oczyścić skórę, nawilżyć ją i odżywić, a także zadbać o delikatny makijaż bazujący m.in. na kremie BB.

Co wyróżnia koreańskie kosmetyki?

Koreańskie kosmetyki dostępne na polskim rynku to nieco skrócona wersja typowo azjatyckiej pielęgnacji. Statystyczna Koreanka na co dzień używa bowiem około 20 różnych kosmetyków. W Europie rytuały pielęgnacyjne nie są tak rozbudowane, natomiast kosmetyki koreańskie cenione są przede wszystkim za unikatowe formuły, delikatną pielęgnację, niemal 100% naturalny skład produktów, jak i obłędny zapach. Koreańska pielęgnacja opiera się na bardzo dokładnym demakijażu, oczyszczeniu i tonizacji skóry, która pozbawiona zostaje wszystkich zanieczyszczeń gromadzących się na niej w ciągu dnia. W ten sposób doskonale się ją także nawilża z pomocą olejków do czyszczenia, pianek do mycia oraz wyrównuje pH dzięki tonikom o wyjątkowo skutecznych formułach. To głębokie oczyszczenie i przywrócenie równowagi hydrolipidowej jest latem ogromnie istotne. Nie mniej jednak niż regeneracja skóry wystawionej na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Tutaj z pomocą przychodzą koreańskie esencje i sera, a także głęboko nawilżające kremy.

Ochrona przeciwsłoneczna latem

O ochronie przed promieniowaniem UV warto pamiętać cały rok, natomiast nie da się ukryć, że na szkodliwe działanie słońca szczególnie mocno jesteśmy narażone właśnie latem. Tutaj po raz kolejny z pomocą przychodzi koreańska tradycja. Ochronę skóry zapewnią kremy z filtrami SPF o ultralekkich formułach, nieobciążających dodatkowo skóry. Niedoskonałości możesz zamaskować z pomocą delikatnych kremów BB chroniących również przed promieniowaniem UVA i UVB. Tego typu kremy to doskonała alternatywa dla ciężkich podkładów, które latem po prostu spływają z naszej twarzy. Z kremem BB ujednolicisz koloryt skóry, ukryjesz niedoskonałości, a jednocześnie zapewnisz sobie efekt promiennej i świeżej cery.

Informacja prawna