Wzór w panterkę – czy nadal jest w modzie?

Wzór w panterkę był modny na początku lat dwutysięcznych. Wtedy kobiety na całego korzystały z tego printu i nierzadko wyglądały przy tym…niezbyt korzystnie. Obecnie panterka ma wiele zwolenniczek, ale też przeciwniczek. Jak to jest z tą panterką?

Wzory zwierzęce i cienka granica między elegancją a kiczem

Wzory zwierzęce są dość popularne w świecie mody. Wykorzystywane były nie od dzisiaj na wielu wybiegach i cieszyły się zainteresowaniem pośród zwykłych użytkowniczek mody codziennej. Czy rzeczywiście warto się na nią skusić? To dość problematyczny temat i z pewnością odpowiedni dla osób odważnych. Panterka, tak samo jak inne motywy zwierzęce, kojarzyły się do tej pory z bogactwem. Dlaczego? Z powodu konotacji z naturalnym futrem. Jednak na nie mogli pozwolić sobie tylko nieliczni, którzy nie zawsze łączyli futra z odpowiednimi dodatkami. Chyba każdy z nas ma w głowie obraz kobiety obwieszonej złotem w wielkim futrze. Niezbyt to eleganckie. A jednak panterka przetrwała i ma się całkiem dobrze. Nie zawsze jest także symbolem kiczu – choć tu trzeba uważać. Można bowiem przesadzić.

Jak nosić ubrania w panterkę?

Przede wszystkim należy robić to ostrożnie. Nie powinno się łączyć panterki z żadnymi innymi printami zwierzęcymi, gdyż to zlewa się w jedną wielką plamę i tworzy naprawdę nieestetyczny wizerunek. Jeśli obawiasz się, że panterki może być w Twojej stylizacji zbyt dużo, zatrzymaj się na chwilę i pozostań tylko przy dodatkach, takich jak szalik czy czapka. To najlepszy sposób na eleganckie włączenie panterki do stylizacji i nieprzesadzenie z nią. Panterka wygląda doskonale także wtedy, gdy występuje bez żadnych dodatków. Sukienki z tym wzorem cieszą się dużą popularnością. Koniecznie zadbaj jednak o to, by dodatki były gładkie i dopasowane kolorystycznie do printu. Nosząc panterkę zwróć także uwagę na makijaż czy stylizację włosów. Ten wzór nie lubi konkurencji i powinien być zestawiany z naturalnością, nie zaś z mocnym makijażem.

Wiesz już, jak nosić panterkę. Czy warto się na to zdecydować? Wybór należy do Ciebie. Tutaj znajdziesz odpowiednie ubrania, które z pewnością wpadną Ci w oko: https://bialcon.pl/odziez/sukienki/sukienki-w-panterke.

Informacja prawna