Woal czy tiul – jakie firanki sprawdzą się lepiej w sypialni?

firanki w pięknym salonie

Firany to ważny element dekoracyjny okna. Nadadzą się do każdego pomieszczenia. Pomimo urokliwego wyglądu, zapewnią także prywatność oraz nie przepuszczą promieni słonecznych do pokoju w tak dużym stopniu. Na rynku istnieje wiele rodzajów firan, ze względu na ich fason, zarówno jak i materiał. Wiele ludzi zastanawia się nad odpowiednio dopasowanymi firankami do sypialni, w której spędzają wieczory. Dobór dekoracji, a przede wszystkim firan ma wpływ na samopoczucie, a także zdrowy sen. Częstym dokonywanym wyborem są firanki z woalu oraz tiulu – jaki materiał, jednak wybrać?

Woal czy tiul?

Woal to delikatny, cienki materiał. Również jest prześwitujący, więc jeśli zależy nam na prywatności to ten materiał się nie sprawdzi. Jednak jego estetyczny i elegancki mleczny wygląd zapewnia klasę i szyk naszemu pomieszczeniu. Ze względu na swoje ułożenie oraz materiał nie wymaga prasowania, co jest dużym ułatwieniem i zaoszczędzeniem czasu. Te firany wykonane z woalu mają dużo zwolenników, szczególnie tych co uwielbiają elegancko udekorowane okna. Jego gładkość oraz samoistne układanie się zapewni estetyczny wygląd. Można by rzec, że to materiał dla osób, które chcą mieć ładnie udekorowane wnętrze, bez dużej pracy oraz wkładu od siebie.

Tiul to też lekka tkanina. Można ją spotkać w różnych jednobarwnych kolorach. Tą ażurową tkaninę stosuje się właśnie do szycia firan. Nie wymaga prasowania i układania, co tak jak firany woalowe ułatwia codzienne życie i niwelowanie pewnych obowiązków domowych. Przepuszcza promienie słoneczne do pomieszczenia, co z kolei skutkuje tym, że w pokoju będzie jasno oraz pokój będzie bardziej nasłoneczniony.

rodzaje-firanek-woalowych-i-tiulowych.jpg

Rodzaje firanek woalowych i tiulowych

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych dostępna jest szeroka gama ofert dotyczących tego typu asortymentu. Jakie są rodzaje dostępnych firanek?

  • Firany z gładkiego woalu proste – jest to najczęstszy model, który można spotkać. Ze względu na swój klasyczny i elegancki wygląd mają wielu fanów. Są delikatne i przewiewne, co czyni, że idealnie pasują do takiego pomieszczenia jak sypialnia.
  • Firanka woalowa biała z gipiurą – piękny i królewski wygląd tych firan sprawia, że nasza sypialna może przerodzić się w małe, przytulne królestwo. Nadadzą ponadczasowy wygląd, a nasze okno zostanie w niezwykły sposób udekorowane.
  • Firany tiulowe koronkowe – jeśli chcemy dodać ciekawego dodatku oraz szyku, to będzie idealnie dobrana opcja. Te firany są bardzo oryginalne i można dobrać odpowiedni dla siebie koronkowy wzór.
  • Firany tiulowe klasyczne – mimo swojej prostoty i klasycyzmu dopasowują się do wnętrza oraz innych obiektów. Są dostępne w różnych kolorach, więc można dopasować je do każdego wnętrza.

Woal czy tiul – co wybrać?

Tak naprawdę, to wszystko zależy od osobistych preferencji i stylu. Firany z woalu, zarówno jak i tiulu są delikatne i cienkie, co sprawia, że przepuszczają promienie słoneczne. Oby dwa rodzaje nie wymagają prasowania i ładnie się układają. Jeśli chodzi o tiul ma szerszą gamę kolorystyczną na rynku, więc pozwala na większą swobodę wyboru w celu dopasowania do wnętrza. Rewelacyjnie udekorują okno i nadadzą klasy pomieszczeniu. Firany woalowe, jak i tiulowe można komponować na różne sposoby w naszej sypialni. Dzięki nim to pomieszczenie będzie pełne uroku i elegancji, a okna będą ładnie udekorowane.

Informacja prawna