Włosy kręcone – jak o nie dbać?

Włosy kręcone jak o nie dbać

Jeśli jesteś posiadaczką kręconych włosów, to z pewnością nie trzeba Ci tłumaczyć, że pielęgnacja twoich włosów jest często bardzo trudnym, jeśli nie karkołomnym zadaniem. Jednak, bez obaw, przy odrobinie podstawowej wiedzy i naszych rad, uda Ci się poprawnie dbać o swoje włosy i sprawić, że będą wyglądały olśniewająco. Wszak zadbane loki robią wrażenie na każdym!

Jeśli jesteś posiadaczką kręconych włosów, to z pewnością nie trzeba Ci tłumaczyć, że pielęgnacja twoich włosów jest często bardzo trudnym, jeśli nie karkołomnym zadaniem. Jednak, bez obaw, przy odrobinie podstawowej wiedzy i naszych rad, uda Ci się poprawnie dbać o swoje włosy i sprawić, że będą wyglądały olśniewająco. Wszak zadbane loki robią wrażenie na każdym!

Jak myć kręcone włosy?

Prawidłową pielęgnację należy oczywiście zacząć od mycia włosów. Kręcone włosy również jak włosy proste mogą mieć tendencję do przetłuszczania się przy skórze, dlatego myjąc kręcone włosy skup się na skalpie. Masuj delikatnie skórę opuszkami palców. W żadnym wypadku nie pocieraj rękami o włosy, nie trzyj ich i nie szarp. Może to spowodować ich poważne uszkodzenie, ponieważ są one szczególnie podatne na złamania i kruszenie, dlatego że są z natury suche. Używaj tylko delikatnych szczotek do włosów https://www.fryzomania.pl/category/szczotki-do-wlosow, które zadbają o Twoje włosy.

Nie myj też włosów pierwszym z brzegu szamponem. Znajdź szampon, najlepiej profesjonalny, o dobrym składzie. Nie polewaj włosów gorącą  wodą, używaj raczej letniej, a do spłukiwania możesz polać włosy strumieniem chłodniejszej wody, ale nie lodowatej. Pomoże to domknąć łuski włosów i zwiększyć ich blask.

Niektórzy chcą, by kręcone włosy suszyć wyłącznie naturalnie, jedna często trwa to długo i tylko pogarsza ich stan. Zwłaszcza jeśli położysz się spać w mokrych włosach. Dlatego nie rób tego. Kup raczej dobrą, profesjonalną suszarkę do włosów wyposażoną w specjalną końcówkę do suszenia kręconych włosów, czyli w dyfuzor.

Odżywki i maski

Na koniec rzecz chyba najważniejsza. Nigdy nie pomijaj nakładania odżywki. Na kręcone włosy możesz nawet stosować maski po każdym myciu. Nie obciążysz włosów, ponieważ potrzebują one intensywnego nawilżenia, aby mogły być gładkie i lśniące. Zwracaj uwagę na skład tych kosmetyków. Warto sięgać po kosmetyki dedykowane do włosów kręconych. Warto, by miały one w swoim składzie naturalne olejki i zaawansowane technologicznie składniki, które pomogą wygładzić włosy i podkreślić ich skręt. Zwróć, by taka odżywka lub maska mocno nawilżała i wygładzała. Raz na jakiś czas możesz również stosować kurację odżywczą przed myciem, aby wzmocnić efekt. Posłuchaj naszych rad i ciesz się pięknymi, naturalnymi lokami!

Włosy kręcone charakteryzują się tym, że ich łuski są bardziej rozchylone, przez co włosy są bardziej suche i często nieprzyjemnie szorstkie w dotyku. Często mają tendencję do łamania się i kruszenia. Dlatego warto wdrożyć odpowiednią pielęgnację, by loki były lśniące. Sprawdź, co powinnaś robić!

Właściwe mycie

Kręcone włosy wymagają szczególnego traktowania już od samego początku pielęgnacji, którą należy rozpocząć od prawidłowego mycia. Używaj bogatych odżywczo szamponów, które są dedykowane kręconym włosom i pomogą w podtrzymaniu skrętu. Na zakończenie mycia polej włosy strumieniem chłodnej wody, co pomoże domknąć łuski. Zwróć uwagę na suszenie włosów. Odsącz nadmiar wody delikatnie w ręcznik. Jeśli chcesz rozczesać włosy, zrób to grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Najlepiej sprawdzą się profesjonalne grzebienie z materiałów zapobiegających elektryzowaniu.

Jak suszyć?

Pamiętaj, że wysoka temperatura zaszkodzi włosom, zwiększając ich szorstkość. Susz je więc ciepłym powietrzem, ale nie za gorącym. Polecamy Ci używać dobrych, profesjonalnych suszarek, które domkną łuski. Zaopatrz się koniecznie w dyfuzor, czyli specjalną końcówkę do suszarki do włosów kręconych. Jeśli to możliwe, pozwól włosom doschnąć naturalnie. Nie kładź się spać jednak z mokrymi włosami. Mokre włosy są podatniejsze na uszkodzenia, możesz im tylko zaszkodzić.

Odżywianie i nawilżanie

Bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji kręconych włosów jest ich odżywianie. Ponieważ kręcone włosy są z natury bardziej suche, powinny być nawilżane bardzo intensywnie. Wynika to z faktu, że łuski są szeroko rozchylone i aby były gładkie i lśniące, konieczne jest domknięcie łusek oraz wypełnienie przestrzeni pomiędzy nimi. Można to zrobić bardzo łatwo za pomocą gęstych odżywczo odżywek i masek lub też olejów do włosów. Doskonale tutaj sprawdzają się olejki o większych cząsteczkach, które skutecznie otoczą łuskę włosa. Szukając odpowiednich kosmetyków zwróć szczególną uwagę na te, które są dedykowane do włosów kręconych oraz mają właściwości wygładzające.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Informacja prawna