Witamina E w kosmetykach

Suplementy z witaminami biją rekordy popularności. Promowanie zdrowego stylu życia powoduje, że rośnie nasza świadomość. Coraz częściej zastanawiamy się co jemy i jakich środków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów używamy. Witaminę E, ze względu na jej działanie potocznie nazywa się witaminą młodości. Występuje ona w wielu produktach spożywczych – tłustych rybach, owocach avocado, tłoczonych na zimno olejach i oliwach, w pestkach słonecznika i w różnych gatunkach orzechów.

Witamina E, rozpuszczalna w tłuszczach należy do związków zwanych tokoferolami. Posiada silne działanie przeciwutleniające i dlatego powszechnie stosowana jest w kosmetykach, z których największą popularnością cieszy się krem z witaminą E. Jest łatwo przyswajalny dla skóry i pomaga zachować zdrowy i młody wygląd. Regularnie używany krem z witaminą E to sposób na doskonałą kondycję skóry.

Jaki krem z witaminą E najlepiej kupić?

Zakup kosmetyków powinien być przemyślany. Oczywiście producenci i handlowcy prześcigają się w różnego rodzaju sztuczkach i chwytach reklamowych, które mają ułatwić nam szybką decyzję. Kuszą również promocjami, gratisami i reklamami w których występują młode modelki o nieskazitelnej cerze. Kupując krem z witaminą E warto postawić na jakość. Bandi.pl to polska marka i firma, która sama prowadzi badania i produkuje kosmetyki wysokiej jakości. Na szczególną uwagę zasługuje linia Fito Lift Care. Składa się ona z kosmetyków przeznaczonych do twarzy, skóry szyi i dekoltu. Jak sama nazwa wskazuje krem z witaminą E może działać jak naturalny lifting usuwając zaczątki zmarszczek bez interwencji chirurgicznej. Dokładny skład, sposób stosowania i działanie tych kosmetyków można sprawdzić na stronie internetowej bandi.pl.

Czy młode kobiety mogą stosować krem z witaminą E?

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Krem z witaminą E jest kosmetykiem nieinwazyjnym, świetnie przyswajalnym. Ma właściwości odżywcze, nawilżające i ochronne. Jest wskazany do wrażliwej skóry, potrafi łagodzić nawet niewielkie zmiany takie jak na przykład blizny po trądziku, drobne przebarwienia. Pomaga skórze narażonej na ekstremalne warunki atmosferyczne – mróz, silne promienie słoneczne czy wiatr. Zapobiega powstawaniu zmarszczek i niweluje te niewielkie, które zaczynają się pojawiać. Reasumując – krem z witaminą E to kosmetyk uniwersalny, wskazany w każdym wieku. Nie należy czekać na pojawiające się zmiany – lepiej zapobiegać systematycznie stosując do twarzy krem z witaminą E.

Informacja prawna