Używaj kapsułek i delektuj się niezwykłym smakiem!

W świecie, w którym są kapsułki z kawą jedno jest pewne: życie trwa zbyt krótko, by nie delektować się smakiem pysznych kaw. Tym bardziej że na rynku istnieje niesamowita różnorodność kapsułek zapewniające wiele doznań smakowych. Warto poznać ich zalety i rodzaje.

Jakie są zalety kawy w kapsułkach?

Pionierem w systemie kapsułek do kawy była marka Nespresso, która udowodniła, że przygotowywanie ulubionego napoju może być szybkie i proste. Wiele poświęcono praktyczności samych maszyn. Ekspresy kapsułkowe łączą w sobie wszystkie zalety w pełni zautomatyzowanego systemu do szybkiego procesu parzenia kawy.

Używanie kapsułek i przystosowanych do nich ekspresów jest banalnie proste i przynosi wiele zalet.

 • Upraszczają cały proces parzenia kawy. Nie trzeba poświęcać czasu na mielenie ziaren, zalewanie odpowiednią wodą i dbanie o odpowiednie ich przechowywanie.
 • Aluminiowa kapsułka to hermetycznie zamknięte pojemniczki, które gwarantują zachowanie świeżości ziaren nawet przez 6 miesięcy.
 • Kawa w kapsułkach jest perfekcyjnie zmielona i uszczelniona pod idealnym ciśnieniem.
 • W celu zaparzenia świeżej kawy wystarczy włożyć kapsułkę do ekspresu, nacisnąć przycisk i poczekać, aż maszyna wykona całą pracę. Gorąca woda jest automatycznie podgrzewana w maszynie, a zabezpieczona folia kapsułki zostaje przebita, żeby dostarczyć do jej wnętrza wodę pod idealnym ciśnieniem.
 • Dzięki kapsułkom unikasz również kłopotów z niechlujnymi odpadami mielonej kawy. Wystarczy pozbyć się pustych opakowań.
Przeczytaj także:  Domowy peeling - ważne złuszczanie skóry twarzy

Jakie są rodzaje kapsułek z kawą?

To co sprawia, że ​​kapsułka jest tak wyjątkowa, to dopracowanie szczegółów, żeby kawa była pyszna. Ilość kawowego proszku, wody i ciśnienie wywierane na kapsułki są idealnie dobrane do każdego rodzaju napoju. Dzięki temu można skorzystać z wyboru różnych kaw. Oto najpopularniejsze wersje.

 • Espresso to tradycyjna, czysta kawa przygotowywana pod ciśnieniem, bez dodatku mleka i innych składników. Składa się z napoju i delikatnej kawowej pianki (cremy).
 • Cappuccino to pyszny włoski wynalazek łączący espresso ze spienionym mlekiem, które tworzy piankę na powierzchni kawy.
 • Caffé latte również jest pochodzenia włoskiego i to nic innego jak kawa z mlekiem i mleczną pianką.
 • Macchiato to słodzona wersja espresso z mleczną pianką, która nadaje kremową konsystencję i wzmacnia słodycz napoju.
 • Mokka jest idealna dla fanów czekolady, ponieważ składa się z espresso, spienionego mleka, mlecznej pianki i syropu czekoladowego.
 • Doppio ta odmiana napoju to dwie porcje mocnej kawy espresso podane w tej samej filiżance.
 • Americano to espresso z dodatkiem odpowiedniej porcji gorącej wody.
Przeczytaj także:  Idealny stolik kawowy do nowoczesnego wnętrza ?

Kawa w kapsułkach występuje także w wersjach smakowych. Można delektować się na przykład espresso z naturalnym aromatem wanilii lub orzeźwiającą kawą z karmelowym aromatem. Zawsze szukaj więcej informacji o napoju, testując różne odmiany, by znaleźć te, które najlepiej pasują do Twojego gustu. Wybór jest naprawdę ogromny.

Wszystkie dostępne rodzaje kaw w kapsułkach znajdziesz na stronie https://www.nespresso.com/pl/pl/order/capsules/original

Informacja prawna