Trencz na jesień – co brać pod uwagę przed zakupem?

Trencz to jeden z tych płaszczy, który nigdy nie wyjdzie z mody. Zwykle kojarzy się z modą wiosenną, a jednak wiele modeli sprawdzi się świetnie także jesienią. Oczywiście o ile dobrze wybierzesz.

Zwróć uwagę na materiał

Trencz, tak samo, jak każdy inny płaszcz, powinien być wykonany z tkaniny wysokogatunkowej. Im lepsza, tym dłużej przetrwa, a także zachowa swój nienaganny wygląd. Świetnie sprawdzi się tu bawełna – zwłaszcza gabardyna, ale także satyna czy popelina. Może być oczywiście z domieszkami innych materiałów, takich jak poliester. W takich sytuacjach masz pewność, że będzie układać się doskonale na ciele i pomagać w optycznym zbudowaniu figury klepsydry.

Odpowiedni fason do Twojej figury

Trencz jest tym typem płaszczy, który najlepiej leży na kobietach szczupłych. Niestety – ma on za zadanie stworzenie figury idealnej, z pełnymi piersiami i biodrami, jednak o talii osy. Jeśli jesteś szczupła, możesz nosić tradycyjną wersję trencza. U pań z pełniejszą figurą nic jednak nie jest stracone. Wystarczy, że zdecydujesz się na wersję odrobinę krótszą, która kończy się w połowie uda. W takim fasonie będziesz wyglądać doskonale – zwłaszcza jeśli trencz posiada szeroki pasek, który umożliwi optyczne wysmuklenie sylwetki. Tradycyjny trencz, a zatem ten lekko wytaliowany, będzie świetnie leżał na kobietach wysokich i szczupłych, które nie muszą maskować większych bioder. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po trencz z rozkloszowanym dołem.

Idealny kolor

Najczęstszymi kolorami tego typu płaszczów są beżowy, karmelowy lub czarny czy granatowy. Jeśli jednak chcesz zaszaleć, możesz postawić na trencze kolorowe, z fantazyjnymi printami. Tego typu modele najlepiej wyglądają wiosną, jednak jesienią także świetnie się sprawdzą, zwłaszcza jeśli Twoja garderoba jest kolorowa.

Wiesz już, jak wybrać dla siebie odpowiedni trencz. Teraz czas przejść do dzieła! Sprawdź, który płaszcz z Bialcon będzie dla Ciebie najlepszy https://bialcon.pl/odziez/plaszcze-damskie/plaszcze-trencze.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna