Tort na chrzciny w Legionowie – jak wybrać najlepszy?

tort na chrzciny

Chrzciny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. Uroczystość wymaga odpowiedniej oprawy – trudno wyobrazić ją sobie bez tortu. Czym kierować się przy jego wyborze? Oto kilka wskazówek.

Tort dla chłopca czy dziewczynki?

Na tort z cukierni opłaca się postawić z wielu powodów. Przede wszystkim jest to wygoda i oszczędność czasu. Przeglądając oferty poszczególnych cukierni, należy zwrócić uwagę na to, jak prezentują się i z jakich składników są wykonywane torty na zamówienie. Legionowo to jedna z najlepszych lokalizacji blisko Warszawy, gdzie można urządzić przyjęcie i zamówić tort. Nie bez znaczenia w omawianym kontekście jest to, kto jest bohaterem uroczystości – dziewczynka czy chłopiec. W przypadku dziewczynek preferowane są torty w różowej kolorystyce z dodatkami w postaci serduszek lub kwiatków. Torty dla chłopców są z kolei utrzymane w odcieniach niebieskich oraz dekorowane takimi elementami jak samochodziki czy buciki.

Tort na chrzciny – o czym pamiętać?

Bez względu na to, czy w rachubę w rachubę wchodzi tort dla dziewczynki, czy dla chłopca, powinien się on odznaczać wielkością adekwatną do liczby uczestników przyjęcia z okazji chrzcin. Część cukierni stosuje klasyczne przeliczniki – czyli 10-15 dag lub 15-20 dag na osobę, a niektóre zakładają, że każda osoba dostanie jeden kawałek ciasta. Kolejną ważną kwestią jest smak tortu. Przedstawiciele Piekarni Grzybki podkreślają, że w tej materii wszystko zależy od indywidualnych preferencji, niemniej sprawę trzeba dokładnie omówić z pracownikami cukierni – są oni świetnie zorientowani w modnych trendach i mogą zaproponować interesujące rozwiązanie. Na chrzciny zwykle wybierane są lekkie, kremowe torty, ale sporą popularnością cieszą się także torty lodowe oraz bezowe.

Decydując się na zamówienie tortu w cukierni, trzeba koniecznie mieć na względzie odległość dzielącą cukiernię od miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. To istotne zwłaszcza wtedy, gdy odbiór tortu zaplanowano na dzień uroczystości.

Informacja prawna