Świadomy sen ćwiczenia – jak wygląda świadomy sen?

sen

Choć wszyscy mamy taki sam sen, jego charakterystyka i przebieg konkretnego człowieka ulegają zmianom. Sny nie są nawet tak różnorodne jak ludzie. W każdym człowieku odkrywa się jakieś upodobnienia jeśli chodzi o sen.

Czytaj dalej i poznaj na czym polega świadomy sen i o co w tym wszystkim chodzi? Czy wiesz, że zarówno na co dzień jak i podczas snu możesz mieć dowolną ilość bodźców? Każdy z nas odczuwa i reaguje inaczej na te same bodźce. Możemy sobie to jednak ułatwić stosując ćwiczenia – dzięki nim możesz sprawić, aby Twoje ciało i umysł były w gotowej postawie by reagować inaczej na te bodźce.

Ćwiczenie w świadomym śnie – jak wygląda?

Sen – jest to stan głębokiego uśpienia organizmu: wtedy konkretne wyobrażenia przenikają się z naszym światem. W takiej sytuacji praktycznie nie ma możliwości odróżnienia która część wyobrażeń wynika z wcześniejszych wspomnień a która z otrzymanych bodźców (tzn. nie z naszych wspomnień). Wtedy nie możemy w świadomym śnie wybrać, czy chcemy oglądać swoje wspomnienia czy też odświeżyć się i przekazać do naszego ośrodka nowe informacje.

Po co ćwiczyć świadomy sen?

Przed snem podczas medytacji możemy sobie wybrać jakiś egzotyczny lub inny świat. Każdy może wybrać sobie coś odpowiedniego dla siebie. Zamiast doświadczać rutynowego snu i zmagać się z różnorodnymi emocjami, możesz wybrać sobie sen świadomy i doświadczać ciekawych doświadczeń. Warto jednak pamiętać, aby nie mieszać różnych snów. Świadomy sen nie należy do najprostszych metod uzdrawiania, dlatego warto pomyśleć o nim w sposób odpowiedzialny i zastanowić się nad swoim działaniem. Aby dowiedzieć się więcej o świadomym śnie, przeczytaj ten artykuł: https://jedendzien.com.pl/swiadomy-sen-co-to-jest-jak-go-doswiadczyc-i-cwiczenia-dla-poczatkujacych/

Dlaczego warto ćwiczyć świadomy sen?

– Nie trzeba mocno się na tym znać, żeby móc ćwiczyć w sen.

– To też jest jakieś ćwiczenie dla ciała.

– Wynik tego ćwiczenia może być taki, że ciało będzie bardziej skoncentrowane i skoncentrowane na pracy.

– Można wybrać sen, w którym będziemy odczuwać pewną ilość energii i będziemy ją naśladować.

– Można wybrać sen, w którym będziemy zmagali się z czymś i będziemy mogli te problemy przezwyciężać.

Świadomy sen a medytacja

– Najlepiej wykonywać podczas stanu świadomego snu

– Przed snem można pomyśleć o jakiejś sytuacji, którą chcemy przeżyć i ustalić jej przebieg według własnej woli

– W czasie świadomego snu możemy poprawić nasze zdolności medytacji

Podsumowanie

Czy warto ćwiczyć świadomy sen? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Na pewno jest wiele aspektów, które zachęcają do wypróbowania tej metody. Pamiętajmy zawsze o dokładnym przeglądzie informacji, zanim zdecydujemy się na dane czynności. Więcej informacji na temat świadomego snu znajdziesz tutaj.

Informacja prawna