Słuchawki dla dziewczynki – czym kierować się przy wyborze?

Wybór słuchawek dla dziecka może być trudnym zadaniem. Istotne są tu nie tylko czynniki takie, jak jakość dźwięku. Dziewczynki zwracają szczególną uwagę na wygląd posiadanych gadżetów, więc aspekt ten również należy uwzględnić przy zakupie. Słuchawki stały się koniecznością szczególnie ze względu na zdalne nauczanie, którego elementy zostały utrzymane przez szkoły do dziś. W jaki sposób wybrać najlepszy model przeznaczony dla dziewczynki?

Dopuszczalny poziom głośności w słuchawkach dla dzieci

Wielu rodziców nie chce kupować dzieciom słuchawek w obawie o uszkodzenie ich słuchu. Właśnie dlatego należy wybrać słuchawki dla dziewczynki, które będą specjalnie przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Zwykłe słuchawki mogą przekraczać bezpieczny dla dzieci poziom dźwięku nawet o 50%. Już krótkotrwała styczność z takim modelem może wpłynąć na pogorszenie słuchu pociechy. Warto zwracać więc uwagę na obecność funkcji limitera ograniczającego poziom natężenia dźwięku. Idealne będą produkty o maksymalnej głośności do 85 dB. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, istotny będzie także materiał wykonania, szczególnie w przypadku modeli dousznych. Plastik, z którego produkowane są słuchawki, nie powinien zawierać BPA, czyli związku, który może powodować szereg niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji.

Nauszne czy douszne słuchawki dla dziewczynki?

W przypadku najmłodszych dzieci, w tym dziewczynek, lepszym wyborem będą słuchawki nauszne. Są one bezpieczniejsze dla wrażliwych małżowin i mogą być użytkowane dłużejKorzystanie z nich jest bardziej higieniczne, idealnie tłumią też dźwięki z zewnątrz, ułatwiając naukę. Ponadto dziewczynkom przypadnie do gustu ich świetny design. Modele te są dostępne w przeróżnych kolorach i kształtach, dzięki czemu mogą wręcz stanowić dodatek do stylizacji. Jeśli pociecha jest starsza, warto rozważyć zakup słuchawek dousznych. Ich zaletę stanowi przede wszystkim niewielki rozmiarSą lekkie i poręczne. Ważna jest też wygoda użytkowania – źle dobrane słuchawki nauszne mogą powodować ucisk głowy. Kupując model douszny, warto dobrać do niego od razu etui, bądź też wybrać posiadający etui w zestawie. Niewłaściwie przechowywane słuchawki tego typu po włożeniu do ucha mogą przyczyniać się do nawracających zapaleń narządu słuchu.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się bezprzewodowe słuchawki douszne i nauszne, takie jak słuchawki bezprzewodowe Sony. Sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy sprzęt będzie użytkowany poza domem, np. podczas jazdy na rowerze czy rolkach. Obecność plączącego się kabla mogłaby być kłopotliwa i stwarzać niebezpieczeństwo. Wybierając słuchawki bezprzewodowe dla dziewczynki, należy skupić się na kilku najważniejszych parametrach. To przede wszystkim czas pracy baterii po pełnym naładowaniu oraz zasięg pracy na Bluetooth. Im wyższe są te parametry, tym lepiej, choć należy mieć na uwadze, że wiąże się to też z wyższą ceną. Standardowe słuchawki przewodowe będą w każdym przypadku zdecydowanie tańsze. Decydując się na tę opcję, należy sprawdzić długość kabla i wybrać model ze wzmocnionym przewodem, który przyda się w przypadku intensywnego użytkowania przez dziecko.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna