Siwy blond – jak spełnić swoje marzenie o pięknym kolorze włosów

siwy blond

Brunetki, szatynki, blondynki oraz rudowłose piękności zwracają na siebie uwagę mężczyzn oraz kobiet, przechadzających się ulicami miasta. Ich lśniące włosy, falujące na wietrze, budzą zazdrość w niejednej kobiecie. Większość kobiet przynajmniej raz w życiu chciała zmienić kolor włosów. Niektóre zdobyły się na odwagę, inne wciąż marzą i wzdychają. Szczególnie pożądany jest, widoczny wszędzie, siwy blond. Na autobusach, na budynkach, na okładkach czasopism serwowane są zdjęcia kobiet, które kolorem swoich włosów kuszą, byś odważyła się na TEN krok. Słyszysz w głowie szept: „Zafarbuj włosy na siwy blond”.

Komu pasuje siwy blond

Siwy blond jest niezwykle eleganckim kolorem. Każda kobieta może czuć się w nim dobrze. Najbardziej pasuje on kobietom o jasnej karnacji, ciepłym kolorze oczu, delikatnych rysach twarzy oraz pociągłej twarzy. U osób z wyrazistymi rysami twarzy oraz ciemną oprawą oczu siwy blond może wyglądać nienaturalnie.

Dbanie o włosy przed zabiegiem koloryzacji

Jeśli twoje włosy są zniszczone, a zamierzasz poddać je koloryzacji na siwy blond, zacznij od właściwej pielęgnacji włosów. Przed zabiegiem musisz je odżywić. Jasny, chłodny kolor uwydatni niezdrowy wygląd twoich włosów.

Farbowanie w domu

Jeśli z natury jesteś w miarę jasną blondynką, możesz podjąć się farbowania włosów w domu. Na rynku dostępne są liczne produkty do koloryzacji włosów. Musisz się liczyć z tym, że efekt może znacznie różnić się od tego, który jest podany na opakowaniu. Nawet jeśli po koloryzacji użyjesz fioletowej płukanki do zlikwidowania żółtego odcienia. Wszystko zależy od koloru oraz struktury twojego włosa.

Wizyta u dobrego fryzjera

Jeśli masz obawy, czy uda ci się uzyskać siwy blond podczas domowej koloryzacji, dostępnymi w drogeriach farbami, masz ciemny kolor włosów lub wcześniej farbowałaś włosy na inny kolor, skorzystaj z usług fachowca. Dobry fryzjer oceni kolor, strukturę oraz stan twojego włosa i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Bardzo możliwe, że przed nałożeniem farby konieczna będzie dekoloryzacja. W niektórych przypadkach nawet kilkukrotna.

Właściwa pielęgnacja

Gdy wyjdziesz od fryzjera ze swoim wymarzonym kolorem na głowie, pamiętaj, że o siwy blond trzeba dbać, jak o żaden inny kolor. Wymaga on właściwej pielęgnacji. Zaopatrz się w płukanki, maski oraz odżywki nawilżające. Włosy po zabiegu dekoloryzacji oraz farbowania mogą być wysuszone. Pamiętaj również o kosmetykach chroniących kolor włosów. Bardzo często fryzjerzy w swoich salonach polecają sprawdzone produkty. Skorzystaj z ich porad.

Fioletowe kosmetyki do włosów

Siwy blond wymaga stosowania fioletowych kosmetyków- szamponów lub płukanek. Likwidują one żółty odcień na włosach. W przypadku szamponu należy uważać, by nie trzymać go na włosach zbyt długo. W przeciwnym razie włosy mogą uzyskać lekko fioletowy kolor. To samo stanie się, jeśli użyjesz zbyt mocno stężonej płukanki. Gdy zdarzy się coś takiego, nie martw się. Fioletowy kolor wypłucze się podczas kolejnego mycia. Z fioletowymi kosmetykami nie powinno się przesadzać. Jeśli nieodpowiednio ich użyjesz, mogą one nie tylko zabarwić włosy na fioletowo, ale znacznie je wysuszyć. Dlatego bardzo ważny jest umiar w ich stosowaniu. Najlepiej zacznij od małej ilości i obserwuj, jak zachowuje się włos. W ten sposób dowiesz się, jaką ilość kosmetyku, w jakich proporcjach oraz jak długo powinnaś używać. Warto skorzystać z tonowania u fryzjera. Przy okazji możesz się poradzić, jak dbać o kolor włosów. Dobry fryzjer powie ci, w którym miejscu popełniasz błąd.

Jak widzisz, możesz spełnić swoje marzenie o kolorze włosów siwy blond. Jeśli jednak liczysz na to, że wystarczy jedna wizyta u fryzjera, by z dumą przez kilka kolejnych tygodni nosić siwy blond na swojej głowie, to bardzo się mylisz. Przy tym kolorze musisz regularnie dbać o odżywianie włosów oraz o utrzymanie właściwego koloru.

Informacja prawna