Rozczesywanie włosów sztuką – szczotki olivia garden

Zazwyczaj na myśl o rozczesaniu włosów nie przychodzi nam do głowy żaden konkretny produkt. Dzieje się tak dlatego, że większość osób do czesania włosów używa pierwszej-lepszej szczotki z pobliskiego sklepu drogeryjnego.

Jednakże, jak się okazuje – szczotka szczotce nierówna. Szczotki Olivia Garden są szeroko znane w świecie włosomanianiaczek. To tam znalazły ciepłe miejsce i niezmiennie od wielu lat są jednymi z najbardziej polecanych szczotek do włosów.

Historia marki Olivia Garden

Historia marki Olivia Garden sięga aż 1967 roku. Założeniem marki Olivia Garden miała być dewizą mówiąca o tym, że fryzjerstwo nie jest jedynie rzemiosłem, zwykłą pracą, ale także i pewną formą sztuki. Co oznacza, iż fryzjer powinien podchodzić do swojego zawodu z kreatywnością niczym malarz przy płótnie. Prawdopodobnie właśnie dlatego marka stoi na czele w świecie fryzjerskim od ponad 50 lat.

Szeroki wybór akcesoriów marki Olivia Garden

W ofercie marki Olivia Garden znajdziemy naprawdę wiele akcesoriów fryzjerskich, które z pewnością ułatwiają i umilają zarówno zawód fryzjera, ale także codzienne użytkowanie ich przeciętnego posiadacza w zaciszu domowym.

Marka Olivia Garden posiada naprawdę szeroki zasób akcesoriów fryzjerskich. Znajdziemy w jej zasobach między innymi szczotki do modelowania włosów, farbowania włosów, szczotki termiczne, a także takie specjalnie dostosowane do rozczesywania włosów mokrych bez powodowania niepotrzebnych mechanicznych uszkodzeń.

Wszystkie te rodzaje szczotek występują w wielu wariantach w taki sposób, by odpowiadać większości typów włosów.

Ulubieniec marki Olivia Garden

Oczywiście wszystkie te produkty cieszą się ogromnym uznaniem zarówno w świecie fryzjerskim jak i u klientów indywidualnych. Jednakże najczęściej wybieranym produktem marki Olivia Garden są zdecydowanie ich szczotki do włosów Finger Brush, które są polecane praktycznie na każdym blogu, kanale czy w większości artykułach o tematyce włosowej. Owe szczotki znalazły tak szerokie grono wiernych odbiorców nie bez przyczyny.

Dlaczego akurat ten model szczotek Olivia Garden?

Cały fenomen zaczyna się już od kształtu samej szczotki, który przypomina nieco zaokrągloną dłoń, dzięki czemu przy rozczesywaniu włosy nie elektryzują się i z łatwością można je „ujarzmić”.

Na to ogromny wpływ na także mieszane włosiesyntetyczne z włosiem dzika. Dodatkowo właśnie dzięki ich kształcie podczas rozczesywania wykonuje się delikatny masaż głowy, niezbędny w procesie wzmożenia porostu włosów.

Warto wiedzieć, iż budowa samej szczotki sprzyja także przy suszeniu włosów, ponieważ owe charakterystyczne, niewielkie dziurki w szczotce umożliwiają swobodny przepływ powietrza. 

Jaka szczotka na jakie włosy?

Do wyboru mamy standardowe rozmiary: duża, średnia oraz mała.

  • Duża polecana jest w szczególności przy przede wszystkim długich, ale także gęstych,
  • Mała rekomendowana jest posiadaczom/posiadaczkom fryzur krótkich, raczej do włosów cieńszych
  • Średnia stanowi balans między tymi dwoma parametrami, odpowiednia będzie dla włosów o średniej długości, średniej grubości, ale także krótkich, nieco grubszych włosów

Oczywiście wybór zależy od konkretnych preferencji indywidualnej jednostki.

Inna propozycja szczotek do rozczesywania włosów

Szczególnie polecana dla tych, dla których ważna jest ekologia – to seria bambusowych szczotek marki Olivia Garden, która z racji na materiał, z którego została stworzona jest polecana do delikatnego, acz skutecznego rozczesywania włosów. Więcej znajdziesz na stronie hurtowni kosmetycznej – Trena.pl.

Informacja prawna