Rower damski, czyli jaki?

Większość z nas kobiet prowadzi siedzący tryb życia. Nie poruszamy się zbyt wiele i nie ćwiczymy zbyt wiele. Spędzamy 90 procent naszego czasu, siedząc. Nie jest to dobre dla naszego zdrowia. Brak aktywności w ciągu dnia uzmysławia nam, że musimy podjąć dodatkowy wysiłek. Tak, aby upewnić się, że pozostaniemy w dobrej formie. Nasze zdrowie fizyczne może mieć również wpływ na nasze zdrowie emocjonalne. Powszechnie wiadomo, że ćwiczenia uwalniają w naszym ciele endorfiny. Endorfiny potrafią świetnie nasz nastrój wywindować. Odpowiednią formę możemy uzyskać i utrzymać po prostu jeżdżąc na rowerze. Aby rozpocząć jazdę na rowerze, musisz posiadać rower. Istnieje wielu różnych producentów, którzy produkują rowery damskie.

Podstawowa fizjologia i wpływ na rowery damskie

Zanim wybierzesz rower damski, upewnij się, że wiesz, jakiego potrzebujesz. Istnieje kilka różnic między rowerami męskimi i damskimi. Wiele kobiet często zastanawia się, czy mogą po prostu korzystać ze standardowego roweru i czy konieczne jest zakupienie roweru dla kobiet. Odpowiedź brzmi: nie, nie musisz kupować roweru specjalnie zaprojektowanego dla kobiet. Konstrukcja nie wpływa na osiągi roweru, a jeśli masz wystarczające doświadczenie, możesz jeździć na dowolnym rowerze. Powodem, dla którego powinnaś zdecydować się na rower damski, jest to, że zostały one zaprojektowane z myślą o damskiej sylwetce. Jazda na damskim rowerze dla kobiety jest o wiele wygodniejsza i łatwiejsza. Główną różnicą między rowerem damskim i męskim jest ich rozmiar. Rowery damskie są innych wymiarów niż rowery męskie z oczywistych powodów. Odległość między kierownicą a siedzeniem jest również mniejsza. Kolejną różnicą między nimi jest budowa ramy. Rowery męskie są zaprojektowane z poziomą ramą od siodełka do kierownicy. Rowery damskie mają ramę, których konstrukcja skierowane jest w dół, co ułatwia wchodzenie na rower. Kobiety różnią się od mężczyzn fizjonomią. Kobiety na ogół mają krótsze górne części ciała niż mężczyźni, krótszy tułów i krótsze ramiona. I odwrotnie, kobiety mają dłuższe kości udowe i dłuższe nogi niż mężczyzna o tym samym wzroście, a także szersze biodra. Dłonie i stopy kobiet są również na ogół mniejsze niż męskie. Natomiast biodra mężczyzn są węższe. Rower męski zazwyczaj zbudowany jest tak, aby skutecznie radzić sobie z większą masą.

Damskie vs męskie rowery

Rowery damskie są zazwyczaj bardziej eleganckie. Dostępne są w większej różnorodności kolorystycznej i bez problemu znajdziesz taki, który przypadnie Ci do gustu. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego roweru to przejrzenie Internetu. Pozwoli ci to spojrzeć na różne rowery z wygodnego miejsca w domu. Przed dokonaniem zakupu powinnaś sprawdzić różne firmy, które produkują rowery damskie. Dobrym sposobem na szukanie roweru jest czytanie opinii klientów. Oddaje to dobre wyobrażenie o jakości asortymentu. Jazda na rowerze to świetny sposób na utrzymanie dobrej formy fizycznej. To, czy naprawdę lubisz ten sport jest czymś, do czego musisz się przekonać.  Uprawiając jazdę na rowerze, możesz długo pozostać w formie i dobrze się bawić jednocześnie. Plusem jest też to, jazda na rowerze może być doskonałą rodzinną aktywnością. Dla małego dziecka najlepiej sprawdzi się rowerek biegowy.

Zakup roweru damskiego może być wyzwaniem!

Dotyczy to w szczególności kobiet, ponieważ oczywiste różnice fizyczne między kobietami i mężczyznami mogą utrudniać kobietom znalezienie idealnego roweru. Świat rowerów został zdominowany przez mężczyzn. Najczęściej dla nich są dopasowywane. Zakup roweru damskiego zdecydowanie nie jest tak prosty, jak zakup roweru męskiego. Dzieje się tak głównie dlatego, że producenci rowerów dopiero niedawno obudzili się, że mężczyźni nie są jedynymi osobami, które jeżdżą na rowerze.

Informacja prawna