Przegląd e-booków o zdrowiu i urodzie pomagających w zachowaniu formy i pięknego wyglądu

Osoby, które zachowują dobrą formę i piękny wygląd mimo upływu lat, dokładają wielu starań, by rzeczywiście przedłużyć swoją młodość. Niezwykle ważny wpływ na ludzkie zdrowie fizyczne oraz psychiczne mają dieta, aktywność oraz praktykowanie technik relaksacyjnych. Wiele na ten temat można dowiedzieć się z pojawiających się na rynku wydawniczym e-booków o zdrowiu i urodzie.

Antyrak. Nowy styl życia – David Servan-Schreiber

Dr Servan-Schreiber to ceniony francuski neurochirurg i psychiatra. Dwukrotnie walczył z guzem mózgu przez blisko 20 lat. W związku z tym wydał książkę, która stała się fenomenem na skalę światową. Antyrak. Nowy styl życia to publikacja, która pomaga czytelnikom odmienić sposób myślenia o zdrowiu. Każdy z nas ma wpływ na wydłużenie i skrócenie swojego życia.

Dr Servan-Schreiber doskonale o tym wie. Nie tylko dlatego, że był lekarzem, ale przede wszystkim dlatego, że rokowania dla osób z jego rodzajem nowotworu to jedynie kilka miesięcy życia. Autor z kolei żył niemal 20 lat. E-book Antryrak… to kompendium wiedzy na temat przeciwdziałania wielu chorobom – w tym nowotworowym. Treść poparta jest wieloma badaniami, analizami i statystykami. Servan-Schreiber stworzył czytelnikom rzetelną publikację, która przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy dużo uwagi przykładają do dbania o własne zdrowie.

Pielęgnacja naturalna – dr Marta Tyszko

Marta Tyszko to doktor nauk humanistycznych, psychoterapeutka i pasjonatka oraz propagatorka holistycznego dbania o siebie. W 2020 roku wydała e-book o zdrowiu i urodzie Pielęgnacja naturalna. Treść książki doskonale odpowiada na oczekiwania osób, które dbają o swoje ciało i cenią naturalne produkty.

W XXI wieku istotnie zaczęła wzrastać świadomość społeczeństwa na temat zdrowia oraz szacunku do planety. Z książką dr Marty Tyszko można zgłębić wiedzę na temat odpowiedzialnego dbania o ciało, a także Ziemię. Autorka wyjaśnia, skąd się bierze zdrowie skóry. Tłumaczy także, jak wybierać kosmetyki wegańskie i nietestowane na zwierzętach, co dobrać do różnych rodzajów cery, a nawet jak samodzielnie stworzyć preparat. Tyszko porusza kwestię tzw. ekościemy, składu kosmetyków i badań.

Zajadanie emocji. Jak sobie z tym poradzić? – Maggan Hagglund

Nadwaga i otyłość uznawane są za choroby cywilizacyjne, które stanowią globalny problem zdrowotny. Przyczyn tej sytuacji jest wiele. Jedną z nich jest nieodpowiedni uczuciowy związek z jedzeniem. Wówczas często mówi się o zjawisku „zajadania emocji”. Kwestię tę szczegółowo wyjaśnia szwedzka dziennikarka i pisarka Maggan Hagglund. Publikacje autorki cieszą się w jej kraju sporą popularnością.

Zajadanie emocji. Jak sobie z tym poradzić? to pozycja, po którą powinny sięgnąć osoby próbujące zagłuszyć jedzeniem stres, złość, zmęczenie czy frustrację. Wydarzenia z pracy, spory z przyjaciółmi, zatargi w rodzinie to incydenty, które często wywołują napięcie. W celu jego zredukowania wiele osób sięga po kaloryczne słodkości czy fast foody. Produkty te dają chwilowe ukojenie. W długim okresie wpływa to niekorzystnie na ludzkie zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Maggan Hagglund pomaga czytelnikom powstrzymać się od niepotrzebnego podjadania.

Holistyczna medycyna chińska na co dzień – Steven Cardoza

Tradycyjna medycyna chińska jest standardem usług medycznych w Chinach. Staje się coraz powszechniejsza również w krajach europejskich – w tym w Polsce. Na naszej mapie można odnaleźć liczne kliniki i gabinety specjalizujące się w tym stylu leczenia. Praktyki tradycyjnej medycyny chińskiej można stosować również w codziennym życiu. Osoby zainteresowane tym tematem powinny sięgnąć po książkę Holistyczna medycyna chińska na co dzień.

Autorem publikacji jest Steven Cardoza – licencjonowany lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej. Mężczyzna przedstawia czytelnikom tajemnice metod samoleczenia stosowanych w Państwie Środka. Wyjaśnia przebieg różnorakich terapii, dzięki którym można poprawić stan swojego ciała i ducha. Cardoza kompleksowo omawia takie pojęcia jak akupresura, zielarstwo czy Chi Kung. Lekarz przedstawia również naturalne terapie na bezsenność, bóle stawów, astmę, schorzenia prostaty, zaburzenia miesiączkowania, impotencję czy zapalenie wątroby.

Spalaj się! Jak naprawdę spalamy kalorie, tracimy na wadze i zachowujemy zdrowie – Herman Pontzer

Chcesz zachować dobrą formę i piękny wygląd na długie lata? Zadbaj nie tylko o dietę, ale również o aktywność. Niemniej, zanim to zrobisz, przeczytaj książkę, która pomoże Ci zdrowo do tego podejść. Kluczem w tej kwestii jest zrozumienie działania metabolizmu. W tej kwestii z pomocą przychodzi czołowy badacz ludzkiego metabolizmu, profesor antropologii ewolucyjnej, Herman Pontzer.

Spalaj się! Jak naprawdę spalamy kalorie, tracimy na wadze i zachowujemy zdrowie to interesujący i wartościowy e-book o zdrowiu. Autor rozprawia się w nim z wieloma pseudonaukowymi mitami dotyczącymi odżywiania. W przystępny sposób tłumaczy czytelnikom, jak naprawdę działa metabolizm. Dzięki tej wiedzy odbiorcy mogą skutecznie zacząć kontrolować swoją wagę.

Dieta według Pięciu Przemian. Potrawy, które leczą i odżywiają – Katarzyna Maria Puchacz

Codzienny stres, siedząca praca i zanieczyszczone powietrze negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Skutki tych zjawisk możemy niwelować poprzez odpowiednią dietę. W tym celu niezbędne jest posiadanie wiedzy na temat właściwości poszczególnych składników. Uzupełnienie tych informacji możliwe jest z e-bookiem o zdrowiu autorstwa Katarzyny Marii Puchacz, pt. Dieta według Pięciu Przemian. Potrawy, które leczą i odżywiają.

Autorka poświęca w treści wiele uwagi roślinom oraz ich właściwościom w diecie. Katarzyna Puchacz podkreśla znaczenie chronologii w dodawaniu składników potraw. Pisarka podaje również wiele smacznych i zdrowych przepisów, opracowanych według zasad dietetyki energetycznej Pięciu Przemian medycyny chińskiej. W związku z tym należy pamiętać, by nie zmieniać receptur, gdyż działanie lecznicze dań może się zmniejszyć.

W księgarni internetowej Virtualo można znaleźć setki książek o zdrowym stylu życia. To publikacje autorstwa cenionych lekarzy, dietetyków i propagatorów uprawiania aktywności fizycznej. Wśród nich można odnaleźć wiele pozycji o ćwiczeniach, medytacji czy jedzeniu. Ta ostatnia kwestia jest niezwykle ważna, jeśli zależy nam na zachowaniu dobrej formy i pięknego wyglądu. Jeżeli chcesz poznać więcej książek na ten temat, zapraszamy do lektury artykułu Jak gotować i co jeść? – przegląd ebooków Virtualo z kategorii kuchnia.

Informacja prawna