Problemy skóry pod oczami – jak walczyć z cieniami, rozszerzonymi naczynkami i zmarszczkami?

skóra pod oczami

Niewysypianie się, stres, zła dieta, używki, zanieczyszczenia, niedokładny demakijaż – wszystko to odbija się na skórze pod oczami. Pojawiają się cienie, obrzęki, rozszerzone naczynka i zmarszczki. Jak radzić sobie z tymi problemami i dobrać właściwą pielęgnację?

Oczyszczanie skóry pod oczami – wybierz łagodny, dedykowany produkt

Na pewno swoją pielęgnację skóry wokół oczu należy zacząć od dokładnego oczyszczania. Nie należy zapominać o demakijażu, bo można doprowadzić do zapchania porów skóry i pogłębiania czy pojawiania się zmarszczek, a te wokół oczu powstają bardzo szybko. Rano także należy oczyszczać skórę pod oczami. Warto wybrać płyn micelarny albo żel, który nadaje się do oczyszczania oczu czy skóry wokół oczu. Jeżeli producent informuje o możliwych podrażnieniach, które mogą wystąpić, to należy zachować szczególną ostrożność albo sięgnąć po inny produkt. Najlepiej wybrać płyn dwufazowy do demakijażu oczu, który zawiera fazę wodną i oleistą.

Remedium pod oczy na cienie i obrzęki

Samo oczyszczanie nie wystarczy. Ze względu na to, że skóra pod oczami jest cieńsza nawet 7-krotnie w stosunku do pozostałej skóry twarzy trzeba odpowiednio o nią zadbać i zastosować serum oraz krem. Będą one zapobiegać utracie wody i pielęgnować skórę wokół oczu. Mając za sobą często nieprzespane noce i chcąc uzyskać zdrowszy i bardziej wypoczęty wygląd, warto poprawić higienę snu, ale ponieważ skóra bardzo szybko nie dojdzie do siebie, sprawdzi się krem pod oczy na cienie. Warto podkreślić, że serum z kwasem hialuronowym i witaminą C bardzo dobrze się sprawdzi. Ta ostatnia ma właściwości rozjaśniające i redukujące cienie pod oczami, zarówno niebieskie, jak i brązowe, a do tego może jeszcze redukować widoczność zmarszczek. Serum ze stężeniem witaminy C wynoszącym 10% będzie odpowiednim wyborem. Warto wybrać też produkt kosmetyczny, który sprawdzi się na obrzęki pod oczami. Bardzo dobrze sprawdzi się sztyft chłodzący zawierający ekstrakt z hibiskusa.

Jak walczyć ze zmarszczkami pod oczami?

Najczęstszym problemem skóry wokół oczu są pojawiające się zmarszczki. Można z nimi walczyć nie tylko stosując serum czy kremy pod oczy z witaminą C, ale również produkty z niacynamidem, czyli pochodną witaminy B3. Niacynamid wpływa na produkcję kolagenu, a także widocznie spłyca zmarszczki. Oczywiście w składzie serum czy kremu nie może zabraknąć kwasu hialuronowego. Ten małocząsteczkowy wnika w głębokie warstwy skóry. Krem z kwasem hialuronowym stanowi z kolei zabezpieczenie przed utratą wody. Warto wiedzieć, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego ma zdolność do wiązania nawet 1000 cząsteczek wody. W serum czy kremie powinny znaleźć się także peptydy, które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Istotne znaczenie ma nie tylko pielęgnacja, ale i dieta. Bardzo ważne jest, by była bogata w wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Istotne znaczenie dla zdrowej bariery hydrolipidowej mają też witaminy A, C, E oraz witamina B3. Warto sięgać po soczyste warzywa i owoce. Te, które zawierają likopen chronią skórę częściowo przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, jednak nie należy zapominać o codziennym stosowaniu kremu z filtrem UV czy też mgiełki, także pod oczami. W końcu promieniowanie UVB aktywuje wolne rodniki tlenowe i przyczynia się do degradacji skóry i powstawania zmarszczek.

Artykuł partnerski.

Informacja prawna