Powiększanie ust nadal na topie

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w kosmetologii estetycznej w przeciągu ostatnich kilku lat. Właściwości kwasu hialuronowego są bardzo szerokie i jest on stosowany przede wszystkim w celu poprawy kształtu ust, polepszenia napięcia skóry, nawilżenia czy pogłębienia czerwieni wargowej. Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się więcej na temat powiększania ust kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy a usta

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest polecane przede wszystkim osobom, które narzekają na brak sprężystości, jędrności i nawilżenia ust. Warto wybrać się w miejsce z dobrymi opiniami, na powiększanie ust kwasem hialuronowym w Warszawie jest dobrym wyborem — w stolicy znajduje się dużo specjalistów w tej dziedzinie kosmetologii.

Modelowanie ust ma na celu również nadanie im odpowiedniego kształtu i zwiększenie ich wielkości. Sam zabieg trwa od pół godziny do półtora godziny i różni się w zależności od tego, czy jest korygowany kształt ust, czy dokonywane jest zmniejszenie zwiotczenia skóry i przeprowadzany jest zabieg nawilżający.

Przeczytaj także:  Piękny makijaż po czterdziestce – uniwersalne wskazówki

Zabieg modelowania ust za pomocą wspomnianego kwasu jest mało inwazyjny i bezpieczny — nie wymaga rekonwalescencji. Efekty są widoczne niemalże od razu. Może jedynie się zdarzyć niewielka opuchlizna ust, która jednak znika w ciągu dwóch dni.

Jak przebiega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego nie jest trudny do wykonania, jednakże zawsze jest poprzedzony szczegółowym wywiadem medycznym. Pierwszy etap tego zabiegu polega na poddawaniu okolic ust znieczuleniu, najczęściej w postaci kremu. Czasami, jeżeli pacjenci zgłoszą, że mają niski próg bólowy, kosmetolog może zdecydować o użyciu silniejszego środka, podobnego do tego, który jest stosowany w stomatologii.

Po dokonaniu znieczulenia, w głąb naskórka wstrzykiwany jest preparat z kwasem hialuronowym. Kwas ten charakteryzuje się tym, że występuje w plastycznej i krystalicznej postaci żelu. Dzięki temu stanowi idealne uzupełnienie miejsc, w których pojawiły się zwiotczenia czy bruzdy.

Przeczytaj także:  Peeling do ust - konieczny produkt do pielęgnacji

Kwas hialuronowy jest podawany za pomocą mikrokaniuli, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się opuchlizny ust bądź zasinienia po skończonym zabiegu. Czym jest mikrokaniula? Jest to tępo zakończona igła, ślizgająca się w tkance. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych jest minimalizowane.

Ile czasu utrzymuje się efekt zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym?

Trwałość efektu zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym jest uzależniona od kilku czynników. Istotne jest, gdzie i przez kogo zostanie wykonany zabieg. Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Warszawie w profesjonalnym gabinecie przez specjalistę zagwarantuje trwały efekt.

Należy jednak wiedzieć, że kwas hialuronowy to substancja naturalna, która jest samoistnie usuwana z organizmu. W związku z tym efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, a czasami nawet trwają 1,5 roku. Czas trwałości efektów powiększania ust kwasem hialuronowym jest zależny od stosowanej diety, uwarunkowań genetycznych czy stylu życia.

Informacja prawna