Podstawowe zasady pielęgnacji skóry

Twoja skóra wymaga codziennej pielęgnacji, podczas której szczególną uwagę powinnaś poświęcić skórze twarzy, szyi i dekoltu. To właśnie te miejsca są najbardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, które w znacznym stopniu wpływają na kondycję skóry. Aby Twoja skóra była zdrowa i promienna musisz zadbać o nią zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Zasada nr 1: Nie zapominaj o demakijażu

Brak demakijażu jest podstawowym błędem w pielęgnacji, który może prowadzić do problemów skórnych – od miejscowych stanów zapalnych i zmian trądzikowych, aż po przyspieszenie procesu starzenia się skóry (czego efektem jest szybsze powstawanie zmarszczek). Dlatego to właśnie demakijaż i oczyszczanie powinny być Twoim pierwszym krokiem podczas wieczornej pielęgnacji skóry. Zacznij od usunięcia pozostałości makijażu za pomocą kosmetyku przeznaczonego do tego celu. Ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych produktów, przy wyborze odpowiedniego kieruj się potrzebami swojej cery. Po wykonaniu demakijażu umyj twarz oraz szyję i dekolt za pomocą żelu lub pianki. Dzięki temu usuniesz pozostałości zanieczyszczeń.

Część komórek Twojej skóry codziennie obumiera, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Jednak samoczynny proces złuszczania martwego naskórka nie jest efektywny i musisz mu w tym pomóc. Dwa razy w tygodniu wykonuj więc peeling. Zachowaj szczególną ostrożność podczas złuszczania martwego naskórka w okolicy szyi i dekoltu. Skóra w tych miejscach jest najcieńsza, a co za tym idzie szczególnie podatna na podrażnienia.

Zasada nr 2: Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj!

Aby zapewnić zdrowy wygląd skóry i opóźnić proces jej starzenia, musisz jej zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia. Stosuj w tym celu kosmetyki nawilżające z zawartością takich składników jak np. kwas hialuronowy czy kolagen.

Twoja skóra potrzebuje nawilżenia przez całą dobę, dlatego nie zapominaj o nałożeniu lekkiego kremu również rano, przed wyjściem z domu (najlepiej z zawartością filtrów SPF, które pomogą dodatkowo chronić skórę przed działaniem szkodliwych promieni UV). Zadbaj o swoją skórę z kosmetykami firmy Ducray.

Zasada nr 3: Zapewnij wsparcie od wewnątrz

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, jak ważny dla Twojej skóry jest także Twój styl życia. To, co jesz czy ile godzin śpisz może się przekładać na stan Twojej cery, nawet jeśli zapewniasz jej odpowiednią pielęgnację od zewnątrz. Przede wszystkim staraj się unikać niezdrowego jedzenia, takiego jak fast food i słodkie lub słone przekąski (chipsy, batoniki, cukierki itp.) oraz słodzone napoje. W zamian częściej spożywaj warzywa i owoce, które dostarczą Twojej skórze (oraz całemu organizmowi) niezbędne składniki odżywcze.

Niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz, staraj się wypijać około 2 litry wody dziennie. Pomoże to Twojej skórze zachować odpowiedni poziom nawilżenia także od wewnątrz. Dodatkowo zapewnij sobie odpowiednią ilość snu. To właśnie podczas snu Twoja skóra regeneruje się. Staraj się sypiać regularnie około 7 – 8 godzin. Kładź się i wstawaj codziennie o podobnej porze, a przynajmniej na godzinę przed snem unikaj patrzenia w ekran smartfona, komputera czy TV.

Informacja prawna