Peruki z włosów naturalnych – polecane i najmodniejsze rodzaje

Peruki to dla wielu osób istotny element ich codziennej garderoby. Dotyczy to m.in. osób cierpiących na łysienie plackowate, pacjentów onkologicznych, a także osób o przerzedzonych i nieatrakcyjnych włosach, które pragną cieszyć się wymarzoną fryzurą. Niezależnie od przyczyny wyboru – warto sięgać przede wszystkim o peruki wykonane z włosów naturalnych. Poniżej podpowiadamy – jakie rodzaje peruk wykonanych z włosów naturalnych znajdziesz oraz na jakie cechy zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Peruki lace front – maksymalnie naturalne rozwiązanie

Lace front – to określenie oznaczające peruki z tak zwaną koronką. Są one wykonane na jednoczęściowych czepkach, których główną powłokę tworzy drobna siateczka. Do niej, przymocowane zostały włosy. Dzięki zastosowaniu perforowanego materiału, skóra głowy jest aktywnie wentylowana i nie poci się nadmiernie, nawet po kilku godzinach spędzonych w peruce.

Kluczowa jest jednak koronka umieszczona z frontalnej części peruki, która „zlewa się” z naszym czołem. Można ją także przycinać zgodnie z przebiegiem linii włosów oraz maskować przy użyciu make-up’u. Dzięki temu, uzyskany efekt jest maksymalnie naturalny. Wiele osób uważa, że peruki lace front pozwala uzyskać efekt maksymalnie zbliżony do naturalnego, dla wielu obserwatorów zupełnie niezauważalny. Peruki takie znajdziesz w ofercie: hairlux.pl.

Peruki full lace – elastyczne, wygodne, komfortowe

Drugim szczególnie chętnie wybieranym rodzajem peruk są peruki full lace. Modele te odróżniają się od opisanych wyżej, dlatego warto poświęcić im odrobinę miejsca. Przede wszystkim – różnica tkwi w czepku, na którym peruka została umieszczona. W przypadku rozwiązań full lace – jest to czepek elastyczny, którego ustawienie możemy w pewnym stopniu regulować. Możemy zdecydować się na niskie lub wysokie upięcia – w zależności od naszych preferencji.

Ważny jest też sposób mocowania peruki. W modelach full lace – odbywa się to za pomocą taśm mocujących, kleju lub specjalnych pasów trzymających. Dzięki nim, peruka może imitować zupełnie naturalny efekt.

Włosy naturalne – dlaczego właśnie takie?

Odpowiedź jest prosta – peruki naturalne wyglądają naturalnie, pozwalają stworzyć fryzurę, która idealnie imituje nasze naturalne owłosienie. Pod tym względem, mamy do wyboru peruki o różnych odcieniach kolorystycznych – wykonanych z włosów o podobnej tonacji. Daje nam to możliwość odnalezienia peruki maksymalnie wpasowanej w nasz naturalny odcień.

Ponadto, peruki naturalne są wytrzymałe i żywotne. Jeśli będą właściwie używane oraz regularnie oczyszczane – będą nam służyć przez wiele lat. Istotne jest m.in. czesanie peruki, jej przechowywanie w odpowiedniej pozycji (najlepiej – na dedykowanym do tego stojaku), a także mycie peruki.

Długość i gęstość peruki

Są to dwa parametry, które mogą mieć duże znaczenie, jeśli pragniesz uzyskać efekt o zamierzonym oddziaływaniu. Długość jest pod tym względem o tyle ważna, że włosy tej samej długości mogą być proste, kręcone, falowane – a tym samym sięgać różnego poziomu naszych pleców. Dlatego warto pamiętać, że włosy proste zawsze będą dłuższe niż kręcone, nawet jeśli ich katalogowa długość będzie identyczna.

Gęstość peruk może być większa niż naturalnych włosów – i plasować się na poziomie 130, 150 lub 180%. Wybór również zależy od naszych preferencji – czy planujemy stworzyć kreację stonowaną i gładką, czy burzliwą i krzykliwą?

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna