Opakowania do wysyłki towaru

kobieta z pudełkami

Prawie każdy dokonał zakupów w sklepie internetowym z dostawą do domu. Natomiast osoby na co dzień pracujące w sklepach internetowych, wysyłają kilka, a nawet kilkanaście paczek dziennie. Opakowania do wysyłki są niezbędną częścią handlu. Aby przesyłka przetrwała transport w nienaruszonym stanie i klient był zadowolony, warto zabezpieczyć zawartość odpowiednim opakowaniem. Dodatkowo opakowanie pełni również funkcję marketingową – eleganckie pudełko sprawi, że odbiorcy zapamiętają nasz produkt i sklep. Wysyłka produktów za pomocą poczty wymaga dostosowania wagi i wielkości pudełka do wymogów przewoźnika.

Opakowania tekturowe

Karton z tektury to najprostszy sposób na wysyłkę towarów lub materiałów. Są popularne, gdyż w odróżnieniu od worków foliowych zapewniają większe bezpieczeństwo wysyłanemu towarowi. Świetnie sprawdzają się w handlu, gdyż można umieścić na nich logo firmy lub inny nadruk, lub napis skierowany do klienta. Na naszej stronie proponujemy pudła w rozmaitych rozmiarach – w zależności od potrzeb klientów. Istnieje możliwość wykonania dowolnego rozmiaru opakowania na zamówienie klienta.

opakowania tekturowe

Pudełka kartonowe

Są najczęściej wybieranym opakowaniem dostępnym na rynku. W zależności od wybranego rodzaju tektury nadają się zarówno do zapakowania różnych przedmiotów: zarówno lekkich, jak i ciężkich. Pudełka z tektury falistej charakteryzują się dużą funkcjonalnością, lekkością, posiadają uniwersalny wygląd, są biodegradowalne i wielkokrotnego użytku (przyjazne dla środowiska), a także występują w dowolnym kształcie. Świetnie nadają się jako zabezpieczenie towarów podczas transportu. Sprawdzają się również jako opakowania na prezenty – zapakowanie kartonu w papier ozdobny nie wymaga wielkich zdolności manualnych, a końcowy efekt może pozytywnie zaskoczyć.

Ile przesyłek tyle rodzajów opakowań kartonowych.

pakowanie towarów

Każdy przedmiot wymaga innego rodzaju opakowania. W co innego zapakujemy szkło, plakaty, odzież czy sprzęt AGD. Niezależnie jakie produkty sprzedajemy, warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów pudełek. Na rynku dostępna jest cała gama opakowań: opakowania klapkowe, dwuczęściowe, tuby, skrzynie oraz palety.

pakowanie przesyłek

Wybierając odpowiednie opakowanie, warto mieć na uwadze rozmiar i wagę samego opakowania – jest to istotny aspekt podczas transportu paczki.

Kartony tubowe to rozwiązania, które świetnie sprawdzą się podczas przechowywania oraz wysyłania dokumentów, plakatów, rysunków oraz wielkoformatowych wydruków. Mogą mieć kwadratowy albo okrągły przekrój. Wystarczy zwinąć arkusz papieru w rulon i wcisnąć do tuby. Takie tuby posiadają dodatkowe zabezpieczenie, jakim jest plastikowe denko – uszczelniają tubę oraz nadają jej sztywności. Dzięki temu elementowi, tuby te mogą też służyć jako pojemniki na produkty sypkie.

Kartony klapowe

Kartony klapowe z dowolnym nadrukiem cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mają łatwą konstrukcję, są tanie w produkcji, wytrzymałe, funkcjonalne, estetyczne oraz gwarantują bezpieczeństwo produktu podczas wysyłki.  Dzięki prostej konstrukcji nie zajmują zbyt wiele miejsca, gdyż można je złożyć. Wykazują dużą odporność na rozdarcia – osłaniają górę i dół pudełka, które jest pogrubione właśnie dzięki klapom. Mają szerokie zastosowanie – poza wysyłką nadają się do segregowania, przechowywania oraz są niezastąpione podczas przeprowadzki i przewozu rzeczy. Dzięki klapom są łatwe w otwieraniu. Towar przechowywany w kartonowych pudłach nie niszczeje i łatwo go znaleźć.

opakowania klapowe

Pakowanie produktów do wysyłki jest bardzo proste, wystarczy umieścić towar w pudełku w dopasowanym rozmiarze i do zaklejenia użyć taśmy do pakowania. Aby dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę, warto włożyć do paczki tekturowe wypełnienie. Ten element ma zapewnić ochronę przez niekontrolowanym przesuwaniem się przedmiotów wewnątrz paczki, a także pełni rolę amortyzatora podczas wstrząsów lub uderzeń.

Dlaczego tanie kartony to ekologiczny wybór?

Kartony tekturowe to nie tylko niski koszt zakupu, ale mogą zostać poddane ponownemu przetworzeniu – recyklingowi, dzięki czemu dbamy o środowisko naturalne i ograniczamy użycie plastiku. Klienci pozytywnie patrzą na firmy, które korzystają z ekologicznych opakowań.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna