O czym pamiętać wybierając ubezpieczenie dla małej firmy?

Bez względu na to, jak duża jest firma, powinieneś pamiętać o jej ubezpieczeniu. Małe przedsiębiorstwa są narażone na szkody podobnie jak duże, a dźwignięcie się z nich bywa jeszcze większym wyzwaniem. Dlatego dobrze jest przewidzieć taki problem zawczasu i kupić dobrą polisę. Jak, gdzie? Na te pytania odpowie dobry agent, którego zdecydujesz się odwiedzić. Najlepiej taki, oferujący przegląd różnych opcji dostępnych aktualnie na rynku, co zwiększa szansę na znalezienie i dopasowanie tej najlepszej.

Czy mała firma potrzebuje ubezpieczenia?

Wielkość firmy nie ma znaczenia w kontekście objęcia ochroną ubezpieczeniową. Zdarzenia losowe, kradzieże, zniszczenia spowodowane żywiołem takim jak woda, wiatr czy ogień mogą wydarzyć się zawsze i zazwyczaj powodują spore straty. Małej firmie może być jeszcze trudniej poradzić sobie z nimi, dlatego tym bardziej powinna zadbać o wykupienie dobrego ubezpieczenia. Zresztą wiele branż jest do tego po prostu zmuszonych przepisami obowiązującego w Polsce prawa.

Co zagraża małym firmom?

Małe firmy są zagrożone przez kryzysy, żywioły, akty wandalizmu i kradzieże. Większość z nich skutkuje stratami finansowymi, mienia, transportowymi. Na pewno warto mieć na uwadze możliwość wystąpienia wypadków przy pracy, które zagrażają życiu i zdrowiu pracowników. Kompleksowe OC dla firmy nie zapobiegnie dramatom, ale zdecydowanie pomoże w radzeniu sobie ze skutkami kryzysu.

Co można ubezpieczyć w małej firmie?

Każda firma, z uwagi na zakres swojego działania, branżę, ryzyka, na jakie jest wyeksponowana potrzebuje indywidualnie skomponowanej oferty ubezpieczeniowej. Wymaga to zebrania i porównania wielu ofert, w tym przestudiowania Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. To właśnie one regulują, co objęte jest ubezpieczeniem, a co wykluczone, na jakie rekompensaty może liczyć przedsiębiorca i jak o nie zawnioskować.

Pracujesz w miejscu narażonym na wybuch czy pożar? Zadbaj zwłaszcza o ubezpieczenie od ognia. A może boisz się zniszczeń spowodowanych powodzią czy huraganem? Ubezpieczenie przewiduje też uszkodzenia mienia powstające w wyniku włamania, kradzieży i aktów wandalizmu. Na pewno istotne jest też to, czy możesz liczyć na wypłatę odszkodowania w wyniku utracenia płynności finansowej, gdy kontrahenci nie zapłacą faktur w terminie lub pozwą Cię za popełniony błąd.

Innego ubezpieczenia w Jaśle potrzebuje specjalista IT działający jako freelancer, innego przedsiębiorca zatrudniający kilka osób przy produkcji stolarki otworowej. Każda mała firma powinna jednak mieć wykupioną dobrą polisę.

Informacja prawna