Jak zadbać o skórę w zimniejsze dni?

Każda kobieta chce cieszyć się młodą, jędrną i zdrowo wyglądającą skórą twarzy – to całkowicie zrozumiałe. Niestety, nasze twarze narażone są na działanie czynników, które nie sprzyjają osiągnięciu takiego stanu. Szczególnie wówczas, gdy dni stają się coraz chłodniejsze. Kluczowe znaczenie ma wówczas odpowiednia pielęgnacja. Jak powinna wyglądać? Przedstawiamy najważniejsze zasady.

Jesienne i zimowe miesiące stanowią prawdziwe wyzwanie dla naszej skóry. Zmaga się ona nie tylko z niskimi temperaturami, wiatrem czy wilgocią gdy jesteśmy na zewnątrz, ale również dużymi zmianami temperatur oraz przesuszonym powietrzem gdy znajdujemy się w ogrzewanych pomieszczeniach. Jednocześnie jednak jesień daje nam sporo możliwości, jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, których nie zaleca się latem. Pora więc usystematyzować wiedzę na temat pielęgnacji skóry w zimniejsze dni.

Regularne oczyszczanie

Latem nieco bardziej luźno podchodzimy do pielęgnacji cery, co więcej, część efektów oddziaływania słońca na naszą cerę staje się widoczna dopiero gdy dni stają się chłodniejsze. Nadmiernie zrogowaciały naskórek, zwiększone wydzielanie sebum czy przebarwienia to częsty problem, z którym na szczęście możemy poradzić sobie stosując peelingi, maski oczyszczające oraz dobre żele do mycia dopasowane do naszego typu cery. Pamiętajmy o ich regularnym stosowaniu.

Kosmetyki dobrane do typu cery

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem pielęgnacji w trakcie zimniejszych dni jest nawilżanie. Kosmetyki, które będziemy stosować w tym celu również powinny być dopasowane do naszego typu cery. Jeśli jest sucha – postawmy na półtłuste kremy, które zatrzymują wilgoć. Jeśli zaś cera ma tendencję do przetłuszczania się – o wiele lepiej sprawdzą się emulsje na bazie wody. Jakie substancje powinny zawierać? Przede wszystkim kolagen oraz kwas hialuronowy odpowiadające za jędrność skóry. Dobrze sprawdzi się również witamina C oraz naturalne olejki i wyciągi z roślin.

Nie zapominaj o filtrach

Nawet jeśli wiesz, że skórę należy zabezpieczać przed działaniem promieni UV może ci się wydawać, że dotyczy to jedynie letnich miesięcy. Nic bardziej mylnego. Choć jesienią słońce nie operuje tak intensywne nie oznacza to, że należy zrezygnować z ochrony. Nie muszą być to już co prawda dedykowane kosmetyki do opalania, jednakże twój codzienny krem na dzień powinien posiadać filtr SPF wynoszący minimum 15

Czas na zabiegi

W dzisiejszych czasach oferta zabiegów na twarz jest bardzo szeroka i różnorodna. Z wielu z nich nie możemy jednak korzystać jeśli nasza skóra ma być wystawiona na działanie promieni słonecznych. Dlatego też zimniejsze miesiące w roku są idealnym czasem do ich wykonania. Mowa tu o zabiegach takich jak silnie złuszczające peelingi chemiczne, laserowe usuwanie przebarwień czy zmarszczek. Jesień i zima to czas, kiedy możemy poddać się im bez obaw.

Jak widzisz, choć zimniejsze dni mogą stanowić wyzwanie dla skóry tak naprawdę, dają ci również sporo możliwości zatroszczenia się o stan twojej cery. Nie lekceważ więc codziennej, regularnej pielęgnacji a z pewnością zobaczysz efekty, które pozytywnie cię zaskoczą.

Artykuł powstał we współpracy z portalem dla kobiet Kobietamawplyw.pl.

Informacja prawna