Nowoczesne fototapety – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nowoczesne fototapety drukujemy na zamówienie i dopasowujemy do Twoich potrzeb. Dlaczego warto zdecydować się na fototapety i jakie najlepiej wybrać?

Fototapety ścienne

Fototapety stają się w domach coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wracają na ściany i dekorują nasze pomieszczenia. Dlaczego warto zdecydować się na fototapetę w domu? Fototapeta to wielkoformatowy druk ze zdjęciem lub ilustracją. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych pomieszczeń i nadają im niepowtarzalny charakter. Odpowiednio dobrana fototapeta będzie świetnym rozwiązaniem do małych pokoi, gdzie wizualnie powiększy ich metraż. 

Wiele oryginalnych i modnych wzorów znajdziesz w sklepie internetowym https://www.swiat-obrazow.pl/nowoczesne.html. W bogatej ofercie znajdują się między innymi abstrakcyjne wzory, nowoczesne fototapety z motywami natury, zwierząt, zachwycających widoków oraz oryginalne wzory w stylu skandynawskim. Tapety ścienne drukowane są w najwyższej jakości Full HD, z gwarancją ostrości i zachowania głębi kolorystycznej. Dodatkowo posiadają ochronę UV, która zapobiega blaknięciu ich, nawet podczas ekspozycji na promienie słoneczne.

Czym kierować się wybierając fototapety?

Podczas zakupu fototapety warto kierować się jej przeznaczeniem. W zależności gdzie chcemy ją umieścić, powinna być ona wyprodukowana z odpowiedniego materiału. Wyróżniamy kilka rodzai fototapety ze względu na materiał ich produkcji. Jest to:

  • papier
  • lateks – trwały, wytrzymały materiał
  • winyl – gładki, trwały materiał
  • canvas – fototapeta na bawełnianym materiale

Modne fototapety

Nowoczesne fototapety z lateksu lub winylu będą świetnym rozwiązaniem w kuchni lub łazience. Są one wystarczająco grube i odporne na wilgotność. W kuchni często zdarza się, zabrudzić ścianę lub pochlapać ją jedzeniem. Fototapety są doskonałe do utrzymania czystości, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Nie trzeba szorować, ani malować całego pomieszczenia jak w przypadku zwykłych ścian. Mają więc one nie tylko charakter dekoracyjny, ale również ochronny.

Warto założyć fototapety również w pokojach dziecięcych. Maluchy bardzo często podczas zabawy brudzą lub rysują wszędzie, gdzie pozwala im na to ich bujna wyobraźnia i kreatywność. Fototapety w pokojach dzieci, tak jak w przypadku kuchni oraz łazienki, pozwolą na utrzymanie porządku i czystości. Dodatkowo można wybrać zabawny, dziecięcy wzór, który nada świetny charakter do pokoju Twojej pociechy. Wybierz fototapetę, która będzie dotyczyć zainteresowań Twojego malucha. Może to być jakiś zwierzak, samochód, czy zamek.

Informacja prawna