Nie daj się wziąć kleszczom!

Czy wiesz, że nawet podczas krótkiego spaceru w lesie, polną drogą lub w ogrodzie możesz paść ofiarą kleszcza? Borelioza, choroba którą przenoszą jest niebezpieczna i może spowodować w Twoim organizmie spore spustoszenie. Aby chronić się przed kleszczami i przykrymi konsekwencjami ich ugryzień sięgnij po bezuciskowe skarpety antykleszczowe, które zapewnią Ci bezpieczeństwo.

Zalety bezuciskowych skarpet antykleszczowych – sprawdź je!

Każdego roku, szczególnie w porze jesiennej wiele osób pada ofiarą kleszczy. Borelioza, czyli choroba, którą przenoszą jest trudna do wyleczenia, a przede wszystkim powoduje ogromne spustoszenie w organizmie. Aby zapobiec ugryzieniu kleszcza, warto sięgnąć po produkty, które odstraszają te owady.

Jednym z produktów rekomendowanych są bezuciskowe skarpety antykleszczowe, których zadaniem jest minimalizowanie możliwości lądowania i ukąszeń szerokiego zakresu insektów. Tym samym zyskujesz zatem ochronę nie tylko przed kleszczami, ale również komarami, wszami, czy muchami.

Dlaczego te skarpety działają? Wszystko za sprawą biobójczej substancji, którą są pokryte. Więcej na jej temat przeczytasz tutaj: https://wola.pl/pol_m_Skarpetki-przeciw-kleszczom-280.html

Dodatkowe właściwości skarpet przeciwkleszczowych – warto wiedzieć!

Skarpety przeciwkleszczowe zapewniają Ci bezpieczeństwo przed insektami, ale przede wszystkim są również bardzo wygodne. Ich bezszwowe wykonanie sprawia, że nie powodują powstawania na nodze bolesnych ucisków, które często masz okazję zauważyć po włożeniu standardowych skarpet.

W takich skarpetach możesz swobodnie spacerować, ale również uprawiać różnego rodzaju aktywności, szczególnie tych, które odbywają się w plenerze.

Takie skarpety idealnie przylegają no nogi, ale jednocześnie są wygodne. Elastyczne ściągacze to jeszcze jeden atut. W takich skarpetach zachowany jest swobodny przepływ krwi.

To ważne! Skarpety bezuciskowe antykleszczowe Contra Borelia, o których masz okazję poczytać we wskazanym odnośniku posiadają certyfikat OEKO-TEX Standard 100. To oznacza, że zostały przebadane pod kątem substancji szkodliwych, a w praktyce są po prostu bezpieczne.

Informacja prawna