Na co zwrócić uwagę wybierając pucharki deserowe?

Jak podać desery lodowe zbitą śmietaną aby pozytywnie zaskoczyć gości? Specjalne pucharki do lodów nadają się do podania zarówno podczas uroczystości, spotkań, a także na co dzień. Wybierz odpowiednie pucharki dla siebie. Spośród licznych modeli z pewnością znajdziesz to dla siebie.

Lody są dobrym rozwiązaniem deserowym w każdym czasie. Oczywiście, być może tego typu orzeźwiające desery bardziej pasują do wiosny i lata, jednak podanie lodów podczas imprezy zamkniętej, która odbywa się zimą, nie będzie żadnym faux paux. Trudno abyśmy podawali lody w miskach na przekąski lub innych nie przystosowanych do tego naczyniach. Najlepiej jednak mieć zawsze w pogotowiu pucharki na desery. W ten sposób podamy deser elegancko, a jednocześnie w wygodny sposób.

Szklane, ceramiczne czy papierowe pucharki lodowe?

Puchary deserowe są wykonywane z przeróżnego rodzaju materiałów. Do najpopularniejszych materiałów należą szkło i kryształ. Szklane pucharki mają rozmaite kształty i wygląd, więc każdy wybierze spośród nich coś dla siebie. Posiadanie takich naczyń to wygoda, bowiem są one dość uniwersalnym naczynie. Bardzo często spotykanym modelem są szklane puchary na nóżce. Świetnie spisują się do lodów, jak i do innego rodzaju deserów, np. owoców z bitą śmietaną czy musów owocowych. Dzięki temu, że są przezroczyste, można zobaczyć wszystkie składniki znajdujące się w środku. Szklane pucharki deserowe są eleganckie i ponadczasowe i można je wykorzystać zarówno podczas wykwintnego przyjęcia jak zwykłej weekendowej domówki.

Zdecydowanie bardziej eleganckie wydają się ceramiczne lub porcelanowe puchary deserowe.  Doskonale prezentują się podczas przyjęcia kiedy posiadamy porcelanową zastawę stołową. Musimy jednak pamiętać, że porcelana pasuje przede wszystkich podczas eleganckiego przyjęcia, nie pasuje raczej podać ich podczas niezobowiązującej imprezy w małym gronie. W tym wypadku zdecydowanie lepiej wypadną te szklane.

Jeszcze jedną z dostępnych form pucharów deserowych są te wykonane z papieru. Ich zaletą jest możliwość wykonania kolorowych wzorów oraz to, że na pewno się nie stłuką. Niemniej, taka forma tylko i wyłącznie może zostać zastosowana podczas luźnych imprez, grilla czy urodzin dzieciaków.

Kształty pucharków lodowych

Przeróżne kształty pucharków również dają większą możliwość dostosowania jej do naszej zastawy. Do najpopularniejszych pucharków należą te z czaszą w kształcie półkuli oraz wysmukłe, wysokie, w formie ściętego stożka. W ofertach producentów znajdziemy także bardziej fikuśne i nieregularne. Kształt zalezy od naszych upodobań. Pamiętajmy jednak, że kiedy zdecydujemy się na wysokie naczynia, porcja deseru musi być dosyć duża, aby nie były na wpół puste. Do tego typu pucharków także musimy mieć w zanadrzu specjalne, długie łyżki do deserów.

Ważnym elementem w przypadku pucharków do lodów jest nóżka. Pucharki lodowe na nóżce są zdecydowanie najbardziej praktyczne i najwygodniejsze. Nóżka chroni naszą dłoń przed chłodem deseru, a jednocześnie sprawia, że lody znajdujące się wewnątrz nie zaczną szybciej topić się pod wpływem ciepła dłoni. Nóżka może być prosta i solidna, ale również bardziej fantazyjna, np. wygięta. Oczywiście kubeczki papierowe nie posiadają nóżki, ale jednocześnie nie „mrożą” rąk tak jak szkło.

Informacja prawna