Mini lodówka na kosmetyki – jaką wybrać?

Od dłuższego czasu wiele mówi się o pielęgnacji skóry, która jeśli jest dobrana odpowiednio, zapewnia wieczną młodość. Krem do twarzy, serum, olejek, krem pod oczy czy masażer do twarzy to produkty, w które wiele kobiet zaopatruje swoją toaletkę. Nie wszyscy jednak wiedzą, że spora część kosmetyków pielęgnacyjnych powinna być trzymana w odpowiedniej temperaturze.

Dlaczego warto trzymać niektóre kosmetyki w lodówce?

Kremy do twarzy, a także kremy pod oczy, jeśli są trzymane w niskiej temperaturze, znakomicie działają na opuchliznę. Jak wiadomo, kobiety mają spore skłonności do zatrzymywania wody w organizmie, zwłaszcza przed miesiączką i w jej trakcie. Twarz wtedy staje się wręcz spuchnięta, to samo dzieje się oczywiście z oczami, zwłaszcza jest to widoczne przy opadającej powiece. Rozwiązaniem jest właśnie chłód! Z tego samego powodu warto trzymać w lodówce masażer do twarzy – używając go rano, sprawimy że twarz będzie wyglądała na wypoczętą.

Wysoka temperatura powoduje, że pory na naszej twarzy się rozszerzają, jest to duża dolegliwość dla osób ze skórą tłustą. Chłodne kosmetyki sprawiają, że wydziela się mniej sebum, a widoczność porów jest zniwelowana.

Dodatkowo zawsze warto czytać zalecenia producentów oraz składy produktów. Niektóre kosmetyki, zwłaszcza oparte na naturalnych składnikach, najlepiej trzymać w lodówce, ponieważ przedłuża to ich trwałość. Wiele kremów musi być stale przechowywane w lodówce, zazwyczaj dotyczy to produktów aptecznych, wykonywanych na zamówienie.

Jakie produkty kosmetyczne najlepiej trzymać w lodówce?

Przechowujemy w lodówce przede wszystkim te kosmetyki, które opatrzone są takim zaleceniem, zazwyczaj nie zawierają one konserwantów i w cieple mogą zepsuć się bardzo szybko. Dodatkowo do lodówki możemy włożyć także:

  • Maseczki w płachcie, zwłaszcza płatki pod oczy,
  • Kremy, które nie zawierają ciężkich i tłustych substancji, przykładowo takie, które oparte są na aloesie czy kwasie hialuronowym i wodzie,
  • Toniki i esencje,
  • Serum, które zawiera witaminę C i inne antyoksydanty,
  • Rollery do masażu twarzy.

Lodówka do kosmetyków, czy raczej tradycyjna?

Kosmetyki mogą być przechowywane w zwykłej lodówce, jednak większość osób po prostu nie chce trzymać jedzenia razem z produktami kosmetycznymi. Mini lodówka to idealne rozwiązanie, możesz w niej trzymać wyłącznie kosmetyki i wcale nie musi ona stać w kuchni. Niektóre lodówki są tak małe, że nie zabiorą zbyt wiele miejsca w łazience czy nawet sypialni. Chłodziarka przyda się zawsze, ponieważ w domu może służyć do przechowywania kosmetyków pielęgnacyjnych, a w razie potrzeby możemy zabierać ją również na wyjazd. W ten sam sposób posłuży nam lodówka turystyczna. Jest to dobry wybór dla osób, które nie chcą wydawać dużej ilości pieniędzy, jednak w tym przypadku, jeśli lodówka nie jest elektryczna, należy pamiętać o wymianie wkładów chłodzących.

Można spotkać się również z lodówkami, które same wskazują na to, że są przeznaczone do trzymania w nich kosmetyków. Są to bardzo małe urządzenia podłączane do prądu, zazwyczaj można je spotkać w bardzo ciekawych kolorach. Jednakże one dopiero zyskują popularność i często trzeba zamawiać je z zagranicznych stron, co niekoniecznie jest korzystne pod względem ceny.

Podsumowując, jako miejsce do trzymania kosmetyków sprawdzi się niemalże każda lodówka, jednak im mniejsza, tym bardziej praktyczna. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu kosmetyków do pielęgnacji twarzy możemy uzyskać naprawdę spektakularne efekty.

Informacja prawna