Mieszkając w Trójmieście – 5 powodów, za które Twój organizm Ci podziękuje

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać… do Trójmiasta? Czyste powietrze, piaszczyste plaże i bliskość morza oraz jego kojący szum kuszą w pierwszej kolejności. Jak się okazuje, powodów do zamieszkania w Gdyni, Gdańsku lub Sopocie jest o wiele więcej. Dotyczą one również naszego zdrowia.

Pokochasz urokliwe Trójmiasto

Gdańsk, Gdynia i Sopot przyciągają wieloma walorami oraz swoim niepowtarzalnym klimatem. Pełno tu ciekawych miejsc – zarówno zabytkowych, jak i nowoczesnych (Europejskie Centrum Solidarności, Opera Leśna, Muzeum ORP ”Błyskawica”, Teatr Szekspirowski). Jednym słowem, w Trójmieście jest co robić i co zobaczyć. To nie tylko leżenie na plaży, ale i zwiedzanie, odkrywanie, doświadczanie. Bogactwo kulturalne, kulinarne, historyczne tego regionu sprawia, że nie można narzekać na nudę. Zamiast tego lepiej zwiedzać i poznawać Trójmiasto. Słynie ono również z imprez cyklicznych takich jak np. Sopot Festival, Open’er Festival, Jarmark Św. Dominika czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wiele atrakcyjnych miejscówek znajdą również rodzice z dziećmi m.in. Zoo w Oliwie, Centrum Nauki Eksperyment, Hevelianum, aż po inne placówki pełne ciekawych pomysłów na rozwój małych głów. To wszystko zachęca do aktywnej postawy. Zamiast siedzieć na kanapie, można skorzystać z tak wielu propozycji, że o stagnacji nie ma mowy. Pamiętaj, ruch to zdrowie!

Sprzyjający klimat – Twoje zdrowie to doceni

To bardzo mocny atut Trójmiasta, jest tu zwyczajnie czystsze powietrze. Jeśli marzysz o ucieczce od smogu, to propozycja dla Ciebie. Nadmorskie powietrze zawiera wiele cennych składników takich jak jod, brom, wapń i magnez. Delektuj się nim, a wyjdzie Ci to na zdrowie, zwłaszcza jeśli masz problemy z górnymi drogami oddechowymi. Mieszkając nad morzem, masz za darmo czyste powietrze do woli, bez żadnych ograniczeń. Brzmi zachęcająco? Powinno! Tutaj przebywanie na dworze to czysta przyjemność, tym bardziej uprawianie sportu np. bieganie. Jeśli jesteś zapalonym biegaczem, to kolejny plus mieszkania w Trójmieście. Wiele osób marzy o takim luksusie i może sobie na niego pozwolić, raz do roku przyjeżdżając tu jedynie na urlop albo do strefy uzdrowiskowej w Sopocie. Dla Ciebie czyste powietrze może być codziennością.

Uspokajający wpływ szumu morza

Z psychologicznego punktu widzenia mieszkanie w Trójmieście pomaga zachować życiowy balans. Spacery nad brzegiem morza umożliwiają bezpłatną regenerację i relaks, tak potrzebny w zabieganych czasach. To pozwala złapać przysłowiowy dystans wobec problemów, z którymi się borykamy. Chcesz mieć mniej stresu? Spacerów blisko morza, możesz też biegać albo uprawiać jogę. Każda forma aktywności mile widziana. Mniej stresu to lepsze zdrowie psychiczne i samopoczucie fizyczne.

Trójmiasto stawia na dwa kółka

Marzysz, by jak najrzadziej korzystać ze swojego auta? Tutaj to możliwe. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, pieniądze i przyczynisz się do czystszego powietrza. Przy okazji zadbasz o własną kondycję. Jak widać, Trójmiasto lubi rowerzystów i na odwrót. Droga do pracy nie musi oznaczać stania w korkach. Może być chwilą relaksu na rowerze, tym bardziej, że funkcjonuje tu również Trasa Nadmorska, która uchodzi za rowerową wizytówkę Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Prężnie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe

To kolejny atut Trójmiasta, tutaj dużo się buduje, a to istotne w kontekście szukania swojego lokum. Nowe mieszkania w Trójmieście przyciągają tych, którzy chcą tam zamieszkać. Powstaje wiele nowoczesnych osiedli o dogodnej lokalizacji. Jest w czym wybierać, a to motywuje do ewentualnej przeprowadzki. W Trójmieście każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet Ci najbardziej wymagający.

Podsumowując, nie bez powodu Gdańsk, Gdynia i Sopot plasują się wysoko w rankingach polskich miast, w których żyje się najlepiej. Składa się na to wiele czynników. Od nadmorskiego powietrza, przez wyjątkowy klimat, aż po godne warunki do życia. Jeśli chcesz, żeby Twoje życie było bardziej slow, rozważ możliwość przeprowadzki do Trójmiasta. Odkryj jego uroki, a z pewnością nie pożałujesz. To może być Twój nowy dom.

Informacja prawna