Meble do salonu w stylu industrialnym

meble do salonu

Styl industrialny ma liczne grono swoich zwolenników. Jest oryginalny i zdecydowanie wyróżnia się na tle mody na bogato zdobione wnętrza, masę ozdób i wiele kolorów. Jakie meble najlepiej jest wybrać do wnętrza urządzonego w stylu industrialnym?

Kolory chłodu i dużo przestrzeni

Tym, co jest dla styu industrialnego najbardziej charakterystyczne, są otwarte, puste przestrzenie, minimalizm w umeblowaniu i dekoracjach i zastosowanie chłodnych, raczej ujednoliconych kolorów.

Kolory, które nadają wnętrzu wrażenie sterylności i chłodu, to przede wszystkim biel i odcienie szarości. Takie kolory zazwyczaj stosowane są do malowania ścian, również przy wybieraniu mebli warto decydować się na takie barwy.

Ciemne barwy optycznie zmniejszają pomieszczenie i mogą spowodować efekt przytłoczenia. Choć czerń świetnie wpasowuje się w założenia stylu industrialnego — wybierając takie meble, trzeba zachować umiar.

Klimatyczne lampy

W industrialnych wnętrzach wykorzystuje się najczęściej tak zwane lampy loftowe. Wzorowane są na one na oświetleniu, które powszechnie stosowano w epoce przemysłowej. Stawiano wtedy na maksymalną funkcjonalność i trwałe materiały, co powodowało bardzo charakterystyczny wygląd.

Przeczytaj także:  Fotel wiszący do pokoju – spełnij swoje marzenie

Oświetlenie we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym wyróżnia się odsłoniętymi żarówkami w lampach i ich prostą, metalową, pozbawioną zbędnych ozdób konstrukcją. Taka lampa nadaje pomieszczeniu charakter i doskonale pasuje do minimalistycznego stylu.

Minimalizm

Dobierając meble do wnętrza w stylu industrialnym, najlepiej jest kierować sie zasadą „mniej znaczy więcej”. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim — rezygnację ze zbędnych ozdób, skomplikowanych kształtów i dużej ilości mebli.

Minimalizm nie oznacza, że mamy zupełnie zrezygnować z dodatków — trzeba jednak dobierać je z rozsądkiem,  w niewielkiej ilości.

Wnętrza w stylu industrialnym charakteryzują się znacznym minimalizmem — wcale nie oznacza to jednak, że są nudne i nieciekawe! Jeśli szukasz interesujących, a zarazem wykonanych z troską o wysoką jakość mebli w stylu industrialnym — zajrzyj na stronę mebel4u.pl

Redakcja poleca: https://symfoniapiekna.pl/najwazniejsze-funkcje-i-zalety-tapet-dekoracyjnych-co-warto-o-nich-wiedziec/

Informacja prawna