Makijaż sylwestrowy – jaką metodę przedłużania rzęs wybrać?

Makijaż sylwestrowy to idealna okazja żeby zaszaleć z nowymi kolorami lub sztucznymi rzęsami. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rzęs i metod. Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

Makijaż sylwestrowy – dlaczego warto zrobić sztuczne rzęsy?

Sylwester to czas, kiedy chcemy zrobić dobre wrażenie i z pięknym wyglądem zakończyć stary rok. Jest to także doskonała okazja żeby zaszaleć z ubiorem i  makijażem, co świetnie dopełnią sztuczne rzęsy. Kępki rzęs spektakularnie podkreślają oko i sprawiają, że wyglądamy olśniewająco. Mają także inne zalety: w przypadku wzruszeń, opadów deszczu czy śniegu nie musimy się martwić o rozmazany makijaż oczu. Sztuczne rzęsy będą wyglądać idealnie przez całą noc!

Zalety przedłużania rzęs:

 • natychmiastowy efekt pięknych, gęstych rzęs,
 • wizualna zmiana kształtu oka na pożądany,
 • brak konieczności używania tuszu do rzęs, makijaż rzęs się nie rozmywa,
 • rzęsy są podkręcone, nie wymagają użycia zalotki,
 • rzęsy są bezpieczne dla oka,
 • wytrzymałość zabiegu, nie trzeba się martwić, że rzęsy odkleją się pod wpływem wody.

Makijaż sylwestrowy – rodzaje rzęs

Zabieg przedłużania rzęs to świetne rozwiązanie dla Pań, które zawsze chcą wyglądać pięknie. Szczególnie polecany jest na różne okazje – święta, urodziny czy sylwestra. Wiele kobiet jednak korzysta z tego zabiegu na co dzień. Klientka we współpracy ze stylistą decyduje o wszystkich parametrach – wybiera długość, grubość, stopień podkręcenia i objętość rzęs.

Rodzaje rzęs jakie są stosowane do zabiegu przedłużania:

 • Rzęsy jedwabne – z protein naturalnego jedwabiu. Są lekkie, nie obciążają naturalnych rzęs.
 • Rzęsy z futra norek syberyjskich – imitują ludzkie rzęsy, ale niestety często uczulają.
 • Rzęsy syntetyczne – występują w najróżniejszych rodzajach, dzięki czemu łatwo jest modyfikować i dobierać efekt według upodobań klientki. Nie są tak elastyczne jak rzęsy z naturalnych tworzyw, dlatego trzeba na nie bardziej uważać po aplikacji.

Makijaż sylwestrowy – metody przedłużania rzęs

Metod przedłużania rzęs jest bardzo wiele i można nimi uzyskać najróżniejsze efekty. W zależności od tego, jak bardzo intensywnego efektu oczekuje klientka, stylistka dobiera odpowiednią metodę. Musi też uważać, aby efekt końcowy nie przytłoczył naturalnej urody kobiety, nie był zbyt ciężki i przesadzony. Najdelikatniejszy efekt możemy uzyskać metodą 1:1 – jedna sztuczna rzęsa przyklejana do jednej naturalnej. Kolejne to tak zwane „metody objętościowe”:

 1. Przedłużanie rzęs 2D i 3D – to lekkie objętości. Specjalista przykleja dwie lub trzy rzęsy do jednej naturalnej, dzięki czemu zwiększa objętość rzęs. Uważane są one za najlepsze metody na pierwszy zabieg, gdyż efekt jest spektakularny i pasuje każdemu – delikatnym oraz mocnym rysom twarzy.
 2. Przedłużanie rzęs 4D do 8D to duże objętości. Stylistyki często je mieszają, przyklejając np. do jednej rzęsy 4 sztuczne, a do drugiej 7 sztucznych rzęs. Zależy to od stopnia zagęszczenia rzęs naturalnych w danym obszarze. Te metody mogą dawać teatralny, nienaturalny efekt, ale dobrze dobrane rzęsy i odpowiednia praca stylistyki sprawiają, że wygląda on ładnie.
 3. Kocie oko – miesza różne objętości. Polega na wyciągnięciu zewnętrznego kącika oka w „kocie oko”, podobne jak przy malowaniu kreski. Ta metoda wyciąga oko w ładny kształt migdała.

Makijaż sylwestrowy – Camellia Lashes

Rzęsy Camellia Lashes zyskują coraz większe grono fanek wśród stylistek rzęs oraz ich klientek. Są wykonane z włosków wysokiej jakości – elastycznych i nie wyginających się, dzięki czemu praca z nimi jest wygodna, tak samo jak ich noszenie.

Zalety rzęs Camellia Lashes:

 • naprzemienna konstrukcja,
 • różne długości, np. 8,10,11 i 12 mm,
 • idealne do metody objętościowej,
 • wytrzymałe,
 • sprawiają, że efekt jest bardziej naturalny.

Artykuł przygotowany przy konsultacji z marką Wonder Lashes.

Informacja prawna