Chcesz robić oszałamiające manicure — bez tych rzeczy się nie obędzie

Coraz więcej ludzi uczy się wykonywać manicure. Najczęściej kobiety chcą same robić sobie paznokci, ale bardzo często pragną pracować w tym zawodzie. Jednak nie jest to łatwe, a żeby robić dobre manicure, konieczna jest nie tylko wiedza, ale również niezbędne wyposażenie. W co warto się wyposażyć, aby profesjonalnie robić paznokcie?

Sprzęt do idealnego manicure

Manicure hybrydowy to coś, co uwielbiają kobiety. Wygląda bardzo estetycznie, ale przede wszystkim jest trwały. Aby zrobić idealne hybrydy na paznokciach, niezbędne będzie odpowiednie wyposażenie. Od czego zacząć?

Warto zaopatrzyć się w sprzęt taki jak frezarka marathon 3. Jest to urządzenie, które bardzo ułatwi pracę. Sprawdzi się przy usuwaniu skórek, matowieniu płytki paznokcia, a także do usuwania lakieru. Jest to sprzęt dla profesjonalistów, jednak w warunkach domowych również świetnie się sprawdzi.

Oczywiście przy lakierach hybrydowych bardzo ważna jest lampa LED lub UV. To ona utwardza lakier na paznokciu i nadaje wytrzymałości paznokciom.

Manicure hybrydowy — najpopularniejszy sposób na paznokcie

Po zakupie niezbędnego sprzętu należy zaopatrzyć się w kosmetyki i akcesoria, przy użyciu których, stworzy się idealny manicure. Co będzie potrzebne?

  • preparat do usuwania skórek — jest to kosmetyk, który bardzo ułatwia pracę i pozwala na szybsze usunięcie skórek. Większość preparatów działa na zasadzie zmiękczania skórek. Jednak są również płyny, które hamują krwawienie, w razie urazu podczas usuwania skórek.
  • pilniki do paznokci — pozwalają nadać kształt paznokciom. Są niezbędne przy wykonywaniu profesjonalnego manicure. Wykorzystuje się je również do usunięcia hybrydy.
  • bloczek polerski — jest to rzecz, która pozwala zmatowić płytkę paznokcia. Jest to konieczne, ponieważ znacznie zwiększa przyczepność bazy do paznokcia.
  • lakier hybrydowy — dobry lakier hybrydowy to podstawa. Ważne, żeby był odporny i trwały, a jednocześnie dobrze napigmentowany.
  • waciki kosmetyczne — waciki do paznokci to rzecz niezbędna. Jednak należy zakupić bezpyłowe, ponieważ nie zostawiają pyłu na paznokciach.
  • baza i top — baza to preparat, który zwiększa przyczepność. Nakłada się go przed lakierem hybrydowym, aby zwiększyć wytrzymałość manicure. Z kolei top to preparat, którego używa się na końcu. Pozwala nadać blasku paznokciom i zwiększyć wytrzymałość lakieru hybrydowego.
  • cleaner — to płyn, który pozwala na usunięcie zabrudzeń z paznokcia. Nakłada się go na waciki bezpyłowe i przeciera płytkę, aby odtłuścić ją.
  • patyczki i cążki — to narzędzia, które posłużą przede wszystkim przy wycinaniu skórek. Przy pomocy patyczków można łatwo odseparować skórki od paznokcia, a cążki pozwolą je usunąć.

We wszystkie powyższe elementy zaopatrzysz się w Drogerii Vanilla.

Jak wykonać dobry manicure hybrydowy?

Podczas wykonywania manicure bardzo ważna jest kolejność działań. Na początek wycina się skórki, nadaje kształt paznokciom, a następnie należy zmatowić płytkę paznokcia. Po tych przygotowaniach konieczne jest oczyszczenie powierzchni wacikami bezpyłowymi nasączonymi cleanerem.

Przystępując do wykonywania manicure, należy nałożyć na płytkę paznokcia bazę, która zwiększy przyczepność lakieru. Bazę utwardza się w lampie, a następnie nakłada hybrydę. Po utwardzeniu w lampie należy pomalować paznokcie warstwą, którą stanowi top. W taki sposób manicure wyjdzie idealne i wytrzymałe.

Przy wykonywaniu manicure konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, akcesoriów i kosmetyków. Lista rzeczy nie jest długa. Po praktyce i nabyciu odpowiedniej wiedzy każdy będzie w stanie wykonać idealne manicure.

Informacja prawna