Łóżka do sypialni – jakie wybrać?

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w naszych domach. Spędzamy w nim bardzo dużo czasu, dlatego też warto poświęcić więcej uwagi na jego wybór. W ofertach producentów dostępnych jest kilka podstawowych rodzajów łóżek, wśród których możemy wymienić modele drewniane, metalowe, kontynentalne oraz tapicerowane. Każde z nich różni się od siebie nie tylko materiałem wykonania, ale także designem i komfortem snu. Podczas wyboru łóżka do sypialni nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną, a wygodą i estetyką wykonania oraz jakością materiałów, jakie zostały użyte do tego celu. Który rodzaj łóżka wybrać?

Łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne są jednym z największych odkryć ostatnich lat. Wywodzą się one ze Stanów Zjednoczonych i Skandynawii. Bardzo szybko zaskarbiły sobie serca w pozostałych krajach, jednak co mają one w sobie takiego, że ludzie oszaleli na ich punkcie?

Przede wszystkim łóżka kontynentalne zbudowane są na bazie dwóch podstawowych elementów – drewnianej skrzyni, która może stać na drewnianych nóżkach lub metalowych nóżkach i ułożonego na niej właściwego materaca. W skrzyni znajdować mogą się sprężyny bonellowe lub kieszeniowe, które obłożone są specjalnym materiałem izolującym. Może nim być na przykład pianka poliuretanowa, która gwarantuje materacowi dodatkowe podparcie i znacząco wpływa na podniesienie komfortu snu. W zależności od wybranego modelu, który można wybrać na https://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne-i-tapicerowane/, można także dodać inne elementy ułatwiające użytkowanie. Do takich dodatków zaliczyć można wezgłowie, cienki materac nawierzchniowy (topper), czy też skrzynię do przechowywania pościeli.

Przeczytaj także:  Łóżko dziecięce - o czym należy pamiętać podczas wyboru mebla dla swojej pociechy?

Łóżka kontynentalne mają szereg zalet, które wyróżniają je spośród konkurencji. Ich wysoko umiejscowiona powierzchnia spania, która znajduje się zazwyczaj na poziomie 60-70 centymetrów od podłogi, jest szczególnie przyjazna dla starszych osób, które mogą mieć problemy ze wstawaniem. Głównym materac i topper to połączenie gwarantujące dobre dopasowanie się podłoża do kształtu ciała, dzięki czemu podpierane są najważniejsze części kręgosłupa. To oczywiście przekłada się na komfort snu i poranne pobudki bez bólu pleców. Charakterystyczna konstrukcja łóżka kontynentalnego zapewnia również optymalną wentylację materaca, co przekłada się korzystnie na higienę wypoczynku, odparowywanie wilgoci i antyalergiczne właściwości.

Łóżka drewniane

Łóżka drewniane to jedne z najpopularniejszych modeli oferowanych na rynku. Meble, które zbudowane są z tego surowca, zachwycają swoim wyglądem i nadają sypialni ciepła oraz przytulnego klimatu. Drewno jest materiałem antyalergicznym i antystatycznym, a prawidłowo pielęgnowane i impregnowane będzie służyć przez wiele lat. Łóżka z naturalnego surowca są często wybierane przez osoby, dla których duże znaczenie mają ekologiczne rozwiązania. Zaletą drewnianych łóżek jest także to, że świetnie sprawdzą się one praktycznie w każdym wnętrzu, a to wszystko dzięki ich ramie, która może być w klasycznym wydaniu lub designerskim. Proste formy idealnie nadają się do sypialni w stylu skandynawskim, natomiast masywniejsze i bardziej okazałe do pomieszczeń w stylu kolonialnym.

Przeczytaj także:  Łóżko dziecięce - o czym należy pamiętać podczas wyboru mebla dla swojej pociechy?

Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane określane są jako kwintesencja przytulności i elegancji. Wykonana z płyty meblowej forma, obijana jest najczęściej miękką pianką i pokrywana tkaniną, skórą lub ekoskórą. To sprawia, że na rynku jest bardzo szeroka gama tego typu łóżek, a więc każdy znajdzie idealny model dla siebie. Łóżka tapicerowane mogą być pikowane i mieć odważny kolor tkaniny, dzięki czemu sypialnia nabierze wyjątkowego charakteru. Dodatkową cechą tych mebli są miękkie brzegi. To sprawia, że nie trzeba martwić się o to, że istnieje ryzyko uderzenia się o twardy narożnik łóżka.

Informacja prawna