Kobieta na ringu – dlaczego warto rozpocząć treningi bokserskie?

Dziś coraz więcej kobiet uprawia boks. Sukcesy polskich sportowców oraz zwyczajna moda na zdrowy styl życia sprawiają, że panie bardzo chętnie sięgają po rękawice. Dowiedz się, dlaczego warto rozpocząć treningi oraz jakie rezultaty możesz osiągną

Boks – dlaczego warto?

Dziś kobiety bardzo często rozpoczynają przygodę ze sportem od zajęć fitness. Jednak boks łączy zalety tej formy aktywności z wieloma innymi korzyściami. Regularne treningi pozwolą Ci cieszyć się doskonale wymodelowaną sylwetką. Ponadto wzmocnisz mięśnie brzucha, nóg i ramion. Godzina treningu bokserskiego to możliwość spalenia prawie 800 kalorii.

Umiejętności bokserskie to również ważny element samoobrony. Dzięki nim nie musisz obawiać się powrotu do domu o późnych godzinach. To doskonała wiadomość dla pań, które na co dzień spacerują po niebezpiecznych osiedlach czy pustych parkach.

Kolejnym atutem jest poprawa kondycji, refleksu i sprawności fizycznej. Natomiast wzrost siły pozytywnie wpływa na samopoczucie. Osoby, które trenują boks, zgodnie podkreślają, że już po kilku pierwszych treningach poprawia się spostrzegawczość i koncentracja. Wszystko to sprawia, że w tym sporcie realizują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a na treningi uczęszczają osoby w różnym wieku.

Ponadto organizowane są gale bokserskie, w których startują również kobiety. Natomiast w dużych klubach z powodzeniem znajdziesz sparing partnerki z Twojej kategorii wagowej. Dzięki temu nauczysz się ciosów i poznasz wszystkie tajniki tego fascynującego sportu.

Jak rozpocząć treningi bokserskie?

Jeżeli interesujesz się boksem, ten krok możesz pominąć. W przeciwnym wypadku warto zasięgnąć nieco informacji i dowiedzieć się więcej na temat wymiarów ringu, punktacji sędziowskiej, czasu trwania pojedynku czy liczby rund. Aspekty te mogą się różnić w zależności od poziomu zaawansowania zawodników. Inne zasady panują w boksie amatorskim, a inne w zawodowym. Z taką wiedzą zapoznaj się jeszcze zanim zapiszesz się na zajęcia. Wówczas dużo łatwiej zrozumiesz boks w praktyce.

Pamiętaj, aby wybrać klub, który cieszy się wysoką renomą wśród uczestników. Duże znaczenie ma również doświadczenie i podejście trenera. Warto zapytać go o program treningu oraz dalsze plany na rozwój Twojej przygody z tym wspaniałym sportem. W dodatku bardzo istotna jest regularność, dlatego już na początku dobrze jest ustalić szczegółowy harmonogram zajęć.

Czas wybrać odpowiedni ubiór i akcesoria bokserskie. Przede wszystkim na sali musisz czuć się swobodnie. Wybierz więc ubrania przeznaczone specjalnie dla pięściarek. Nie zapomnij o solidnie wykonanych, a zarazem komfortowych butach bokserskich. Kolejnym krokiem będzie wybór rękawic, a te powinny być dopasowane do masy i budowy ciała.

Uczestnictwo w sesjach bokserskich to jeszcze nie wszystko. Kluczowym aspektem na drodze do sukcesu jest odpowiednia dieta, a ta powinna być dopasowana do poziomu aktywności fizycznej i preferowanych rezultatów. W razie potrzeby skonsultuj się z doświadczonym dietetykiem, który udzieli Ci niezbędnych wskazówek.

Treningi na sali bokserskiej możesz uzupełnić o pracę domową. Wystarczy, że sięgniesz po skakankę, gumy do ćwiczeń oraz matę, aby móc samodzielnie popracować nad kondycją. Natomiast w celu wzmocnienia barków, pleców czy mięśni brzucha udaj się na siłownię. Połączenie różnych form aktywności znacznie skróci drogę do zamierzonych efektów.

Informacja prawna