Kobiecość w stylu Kross

Ekonomiczny środek transportu na każdą kieszeń. Kochają go wszyscy, bez względu na wiek czy płeć. Rower – bo to o nim właśnie będzie mowa w tym artykule – z roku na rok umacnia swoją pozycję na rynku coraz to nowszymi modelami. Nie tylko mężczyźni to gadżeciarze. Damskie rowery Kross to uniwersalne maszyny, dzięki którym każda kobieta może poczuć się wyjątkowo podczas przejażdżki. Jeżeli więc interesuje Cię zakup kobiecego roweru w stylu Kross, to zapraszam do przeczytania kilku informacji, które rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości i pomogą podjąć decyzję, który model wybrać.

Kobiece spojrzenie na przejażdżkę rowerową

Rowery Kross damskie mają to do siebie, że różnią się od męskich kształtem ramy, wielkością kół, szerokością i wysokością kierownicy oraz siodełkiem. Poza różnicami w wyglądzie damskie rowery są o wiele lżejsze i pomalowane na znacznie jaśniejsze barwy – chociaż w ostatnich czasach zarówno męskie, jak i damskie rowery mają zbliżone odcienie.

Różnice w jednośladach przeznaczonych dla pań i panów są szczególnie widoczne w tych wyspecjalizowanych modelach. Wtedy do różnic w parametrach dochodzą również takie cechy jak: wzrost, waga i budowa ciała rowerzysty.

Dlaczego warto wybierać rower na podstawie wyżej wymienionych kryteriów, takich jak wzrost czy waga? Przede wszystkim, aby jazda była komfortowa i sprawiała jak najwięcej przyjemności. Jeżeli zdecydujesz się na zakup jednośladu, pamiętaj żeby zachować prawidłową pozycję podczas jazdy – rama jest kluczowym elementem składowym roweru.

Jaki Kross, taka jazda

Rynek rowerowy bogaty jest w przeróżne modele jednośladów. Jak bardzo łatwo można się domyślić, damskie rowery Kross nie są wyjątkiem. Pamiętaj, model wpływa na rodzaj jazdy, dlatego przed zakupem swojego wymarzonego roweru sprawdź, jakie kobiece warianty możesz uwzględnić w swoim wyborze. A zatem, jakie można wyróżnić rodzaje rowerów dla pań? Oto one:

  • Rowery miejskie – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do poruszania się po terenach miejskich. Wyposażone są między innymi w stabilny bagażnik, przerzutki oraz – bardzo często – w doczepiany do kierownicy kosz. Głównym zadaniem miejskich rowerów jest zapewnienie wygodnej i bezpiecznej pozycji podczas jazdy. Szerokie opony dodatkowo ułatwiają jazdę na przeróżnych miejskich nawierzchniach (chodniki, jezdnie, drogi piaskowe lub te z kostki brukowej).
  • Rowery górskie – przeznaczone do jazdy po nierównym i wymagającym terenie. Damskie rowery górskie są mniejsze i lżejsze od męskich, a dzięki swoim specyficznym właściwościom, idealnie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. Wzmocniona rama z amortyzowanym dodatkowo widelcem oraz grube koła umożliwiają jazdę po bezdrożach, oraz po leśnych ścieżkach.
  • Rowery crossowe i trekkingowe – to te najbardziej uniwersalne ze wszystkich modeli. Różnica polega na tym, że rowery trekkingowe wyposażone są w solidny bagażnik, a ich kierownica może niekiedy wyginać się na kształt łuku. Nadają się zarówno do jazdy po drogach asfaltowych, jak i po nawierzchni nieutwardzanej.

Niezdecydowana? – zapoznaj się z ofertą naszego sklepu

Tak jak już wspomniano na wstępie, rower kocha każdy, bez względu na wiek czy płeć. Rower pozwala na szybkie dotarcie do celu, a co najważniejsze dla pań, przyczynia się także do zachowania smukłej sylwetki. Jeżeli więc nadal nie możesz się zdecydować, jaki model damskiego roweru Kross jest dla Ciebie odpowiedni, to zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Nasi specjaliści doradzą Ci w wyborze odpowiedniego jednośladu – nawet wtedy, gdy nie masz zielonego pojęcia o rowerach. Zapraszamy do kontaktu!

Informacja prawna