Karta podarunkowa – opcja na wyjątkowy prezent, gdy brakuje innych pomysłów

Karta podarunkowa to opcja na naprawdę wyjątkowy prezent, na którą naprawdę warto zdecydować się, zwłaszcza gdy nie mamy opcji czy pomysłu na alternatywne rozwiązanie. Często nie znamy kogoś dobrze, lub nie mamy czasu, by poszukiwać odpowiedniego prezentu – w takich wypadkach zawsze dobrym rozwiązaniem okaże się właśnie karta podarunkowa.

Jakie są jednak zalety karty podarunkowej? Co warto o nich wiedzieć? Jakie są rodzaje kart i jak mogą się one od siebie różnić? Na wszystkie te pytania odpowiemy w materiale poniżej!

Czym jest karta podarunkowa?

Karta podarunkowa jest plastikową lub tekturową formą karty płatniczej, wydaną na okaziciela. Oznacza to, że osoba, która ją posiada, może wykorzystać kwotę, którą karta wcześniej została doładowana, na to, co tylko chce zakupić. Warto pamiętać, że zgodnie z prawem, w takich wypadkach karta nie musi być w żaden sposób spersonalizowana, nie musi posiadać żadnych danych osoby, która ją posiada.

Jednocześnie, karty podarunkowe najczęściej dotyczą albo konkretnych sklepów, albo oferowane są przez poszczególne centra handlowe.

Czym różni się kart podarunkowa sieci sklepów od karty podarunkowej centrum handlowego?

Rożnica w ich przypadku wydaje się niewielka, lecz tak naprawdę finalnie jest ona wręcz kluczowa, i może ona znacząco wpłynąć na to, jak bardzo prezent, którym będzie, okaże się udany.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup karty podarunkowej konkretnej sieci sklepów, osoba obdarowana będzie mogła ją wykorzystać najpewniej w każdym ze sklepów danej sieci w Polsce. Oznacza to, że będzie miała ona do wyboru wiele sklepów, i wybierze ten, gdzie zakupy będą dla niej najbardziej wygodne, co jest plusem. Minusem jednak jest fakt, że konkretny sklep zawsze będzie miał ograniczoną ofertę, zwłaszcza gdy porównamy go do centrum halowego, w którym sklep ten się znajduje.

Galeria Bronowice - centrum handlowe w Krakowie

Dlatego obecnie lepszą opcją wydaje się zakup karty podarunkowej konkretnego centrum handlowego. W takim przypłodku osoba obdarowana będzie mogła zakupić to, czego naprawdę potrzebuje, gdyż otrzymaną kartę będzie mogła wykorzystać najpewniej w niemal każdym sklepie na terenie danej galerii – taką kartę oferuje również Galeria Bronowice w Krakowie. Sprawia to, że nie będzie ona ograniczała się jedynie do oferty danego sklepu, a finalnie wybierze to, co naprawdę chce lub czego potrzebuje.

Nawet karty podarunkowe do bardzo dużych i znanych sieci sklepów nie mogą zaoferować takiego wyboru, jak karty konkretnego centrum handlowego. Decydując się na galerię, warto jedynie upewnić się, że dana osoba przynajmniej od czasu do czasu dane miejsce odwiedza, lub jego odwiedzenie nie będzie dla niej czymś problematycznym.

Zalety karty podarunkowej

Karta podarunkowa ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, gdy sami nie mamy pomysłu na prezent, wybiera go dla siebie sama osoba, a dzieje się tak, zwłaszcza gdy ma szeroki wybór, a karta dotyczyła całego centrum halowego, a nie tylko jednej sieci w niej dostępnej. Takie prezent zawsze finalnie będzie trafiony, o co trudno, gdy sami inny prezent kupujemy. Korzystanie z samej karty jest naprawdę proste i wygodne, i bez problemu poradzą siebie z tym nawet osoby starsze, podobnie jak w przypadku sprawdzania stanu konta, który pozostał do wykorzystania.

Karty podarunkowe to również prezenty bardzo uniwersalne. Sprawdzają się nie tylko w przypadku prezentów dla osób nam bliskich, ale również, gdy jako pracodawca, poszukujemy trafionego prezentu dla swoich pracowników. Nie inaczej będzie w przypadku zakupu prezentów dla naszych kontrahentów czy innych partnerów biznesowych, czy wręcz samych klientów, których obsługujemy, jeżeli taki prezent będziemy chcieli przygotować.

Jednocześnie, karta ważna jest na okaziciela, więc nikt nie będzie miał problemów z jej wykorzystaniem, a dodatkowo jest to bezpieczny sposób płatności również w przypadku dzieci i młodzieży.

Czy warto kupić kartę podarunkową jako prezent?

Zdecydowanie tak. Jest to pomysł na prezent naprawdę sprawdzony, a w obecnych czasach, gdy wiele osób ma rzeczy, których realnie potrzebują, a kupowanie nowych prezentów jest po prostu trudne, jest to opcja bardzo popularna. Jednocześnie, sami obdarowani zawsze się z niej cieszą, gdyż finalnie mogą wydać otrzymaną kwotę, na co tylko chcą, a prawda jest taka, że to oni znajdą najlepiej swoje potrzeby. Całość jest estetyczna, a do tego najczęściej można doładować ją i niewielką, i naprawdę okazałą kwotą, dlatego idealnie sprawdzi się na w przypadku bardzo zróżnicowanych prezentów.

Informacja prawna