Jakie zabawki dla chłopca i dziewczynki?

Twoje dziecko niedługo będzie miało urodziny? A może szukasz dla niego idealnego prezentu na Dzień Dziecka? Niezależnie od okazji, zapewne masz niemały dylemat, jaki wybrać prezent. W końcu sklepy oferujące zabawki dla dzieci proponują wiele ciekawych upominków dla najmłodszych. Które z nich warto kupić? Dowiedz się i spraw radość swojemu dziecku!

Jakie zabawki dla dziewczynki – kilka propozycji

Gdy zaczynamy poszukiwać prezentu dla dziewczynki, to najczęściej myślimy o zakupie lalki lub przytulanki. Wielu z nas wydaje nam się, że to właśnie one są najlepszym pomysłem, bowiem dostarczają wiele frajdy – można je w końcu przebierać, karmić, czy po prostu się nimi bawić. Trzeba jednak podkreślić, że dziewczynki interesują się również zabawkami, które zazwyczaj rodzice kupują jedynie chłopcom. Mianowicie chodzi tutaj o różne samochodziki.
Na pewno dziewczynkom przypadną do gustu również zestawy kuchenne. Pamiętajmy w końcu, że większość dzieci lubi naśladować dorosłych. Jeśli zatem Twój maluch zawsze chętnie chce Ci pomagać w kuchni, to powinnaś zastanowić się nad takim prezentem. Ciekawą propozycja mogą być też klocki – to uniwersalny prezent zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Dzięki nim maluchy mogą rozwijać swoje zdolności manualne, jak i motorykę.

Jakie zabawki dla chłopca – najciekawsze pomysły

Mali chłopcy zazwyczaj chcą zostać w przyszłości policjantami lub strażakami. Jeśli Twój synek również Ci o tym wspominał, to na pewno powinnaś zapoznać się z szeroką ofertą zabawek sklepu Bruder, w którego ofercie znajdują się m.in.:

  • pojazdy użytkowe;
  • pojazdy – policja, straż pożarna i ambulans;
  • ciągniki rolnicze;
  • maszyny rolnicze;
  • kombajny;
  • przyczepy rolnicze;
  • zabawki budowlane.

Kilkuletnie dzieci – zwłaszcza chłopcy – są niezwykle ruchliwe. Wszędzie ich pełno, dlatego też dobrą propozycją mogą być gokarty, zabawki z napędem nożnym, czy coraz popularniejsze zabawki zdalnie sterowane. Dla chłopców, którzy uwielbiają grać w piłkę nożną, świetną propozycją może być też bramka piłkarska.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla najmłodszych?

Wybierając zabawki dla dzieci, zazwyczaj zwracamy uwagę jedynie na ich wygląd. To dość duży błąd, ponieważ przede wszystkim powinniśmy zainteresować się tym, czy są one bezpieczne. Powinny spełniać wymogi i normy oraz mieć oznaczenie CE. Niemniej istotne jest również to, aby zabawka była odpowiednio dobrana do wieku dziecka. Z pewnością nie powinniśmy wybierać dla niemowlaków zabawek, które mają wiele małych i niebezpiecznych elementów, bowiem mogą je połknąć i dojdzie do tragedii. Dokonując wyboru, zawsze pamiętajmy, aby wziąć pod uwagę wymienione aspekty.

Informacja prawna