Jaką szczoteczkę soniczną do aparatu ortodontycznego wybrać?

szczoteczka soniczna

Posiadasz aparat ortodontyczny i szukasz przyrządu, za pomocą którego będziesz w stanie skutecznie oczyścić jego trudno dostępne elementy? Świetnym rozwiązaniem będzie kupno szczoteczki sonicznej wyposażonej w specjalny tryb lub końcówkę przeznaczoną do oczyszczania aparatów ortodontycznych. Przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się, jaka szczoteczka soniczna będzie najlepsza do aparatu ortodontycznego.

Szczoteczkę soniczną zalicza się do grupy szczoteczek elektrycznych, czyli przyrządów wyposażonych w silnik elektryczny. Ta jednak wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. Podczas jej pracy cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą,
a powstałe w wyniku tego mikropęcherzyki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, docierając nawet do jej trudno dostępnych obszarów. Szczoteczki soniczne są bardzo skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych, a pozwala im na to duża prędkość działania, na maksymalnym poziomie 96 000 ruchów sonicznych, wykonywanych w trakcie minuty przez podłużną główkę czyszczącą.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Tego typu urządzenia wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, dzięki czemu każda osoba może wybrać ten odpowiedni dla siebie. Oprócz tego szczoteczki soniczne posiadają funkcje zapewniające komfort użytkowania, takie jak wskaźnik zużycia włosia, czujnik siły nacisku czy możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie, oraz końcówki wymienne dostępne w zestawie wraz z innymi przydatnymi gadżetami.

Tryby pracy i końcówki w szczoteczkach sonicznych

Szczoteczki soniczne są zazwyczaj wyposażone w kilka trybów pracy, które możemy wybrać w oparciu o nasze indywidualne potrzeby. Najczęściej pojawiające się programy
w szczoteczkach sonicznych to m.in. codzienne szczotkowania, delikatne oczyszczanie, wybielanie zębów, masaż dziąseł czy polerowanie szkliwa. Tryb delikatny, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest dla osób z nadwrażliwością jamy ustnej, a także dla użytkowników aparatów ortodontycznych. Główka szczoteczki sonicznej porusza się w nim z nieco mniejszą prędkością niż w innych trybach.

Ponadto do zestawów ze szczoteczkami sonicznymi dodawane są końcówki wymienne. Najpopularniejsze to końcówki do codziennej pielęgnacji zębów i dziąseł, do wybielania, do zębów nadwrażliwych, a także do oczyszczania elementów aparatu ortodontycznego. Ta ostatnia to zwykle końcówka o długim włosiu, za pomocą której można oczyszczać również mosty, korony oraz inne wypełnienia protetyczne. Końcówki wymienne do szczoteczek sonicznych należy wymieniać co około dwa miesiące, a to z uwagi na zużycie włókien, które po czasie się strzępią, wyginają i wypadają.

Najlepsze szczoteczki soniczne do aparatu ortodontycznego

Szukasz szczoteczki sonicznej do aparatu ortodontycznego? Jeżeli tak to warto sprawdzić porównania najciekawszych modeli szczoteczek oraz rankingi produktów. Do jednych z najpopularniejszych modeli zaliczają się chociażby szczoteczki soniczne Smilesonic EX i Smilesonic UP. Pierwsza wyposażona jest w 5 trybów pracy, a druga w 3 tryby, dodatkowo wzbogacone o 3 zakresy ruchów główki czyszczącej. Do obu przyrządów dołączane są końcówki OrthoClean, stworzone z myślą o użytkownikach aparatów ortodontycznych.

Warto pamiętać o tym, iż szczoteczka soniczna sama w sobie jest urządzeniem, które świetnie sprawdzi się w oczyszczaniu uzębienia z aparatem ortodontycznym. Zawdzięcza to swojej bardzo szybkiej i zarazem bezpiecznej pracy. Jeśli posiadasz szczoteczkę soniczną, wystarczy, że dokupisz do niej odpowiednią końcówkę do aparatu ortodontycznego. Dzięki niej jeszcze lepiej oczyścisz trudno dostępne elementy. Taką końcówkę możesz stosować również wtedy, gdy na Twoich zębach znajdują się mosty, korony oraz inne wypełnienia protetyczne.

Artykuł partnera.

Informacja prawna