Jak zorganizować kameralne przyjęcie weselne?

Nie każda Para marzy o hucznym weselu i tradycyjnym ślubie. Preferencje, upodobania i gusta są przecież różne. Nie każdy lubi przyjęcia, imprezy i tańce do rana. Nie każdy musi za nimi przepadać. Najważniejsze, że Para Młoda jest zgodna i dobrze dobrana. Wiele Par pragnie przeżyć ten wyjątkowy dzień po swojemu, odbiegając od weselnych tradycji i zwyczajów, wychodząc naprzeciw swoim marzeniom i oczekiwaniom. I co najważniejsze – mają do tego absolutne prawo! Dzień ślubu i wesela powinien odzwierciedlać ich potrzeby i ich najskrytsze marzenia. Jeśli Państwu Młodym zależy na skromnym świętowaniu, alternatywą będzie organizacja kameralnego przyjęcia weselnego i uroczystego obiadu. Jak zorganizować idealną uroczystość i małe kameralne przyjęcie?

Państwo Młodzi coraz częściej decydują się na kameralne przyjęcie weselne!

Jeszcze do niedawna ślub i wesele stanowiły integralną i nierozerwalną całość. Zaraz po uroczystości zaślubin odbywało się huczne wesele i świętowanie. Państwo Młodzi w towarzystwie rodziny, znajomych i przyjaciół wzniośle celebrowali zawarcie związku małżeńskiego. Dziś Narzeczeni coraz częściej rezygnują z klasycznego wesela na rzecz uroczystego obiadu i kameralnego przyjęcia. Pragną oni spędzić ten wyjątkowy, niezapomniany wieczór w małym gronie najbliższych im osób. Powody są różne. Jest ich naprawdę wiele. Czasem decydują kwestie finansowe, a czasem Państwo Młodzi mają po prostu takie życzenie. Małe, skromne, kameralne przyjęcia z uroczystym obiadem zamiast wystawnego wesela to trend, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Czy to znaczy, że tradycyjne wesela to już przeszłość i huczne przyjęcia są już passé? – Nie, otóż niekoniecznie!

Tradycyjne wesela mają oczywiście swój urok i niepowtarzalny klimat, dlatego będą znakomitym pomysłem, ale tylko wtedy, jeśli Państwu Młodym na tym właśnie zależy. Niestety wiele Par decyduje się dziś na duże przyjęcie i wynajęcie typowej sali weselnej, choć tak naprawdę ani On, ani Ona wcale tego nie chce! Zwycięża presja i nacisk wywierane przez rodzinę i przyjaciół. Często też w listę Gości ingerują rodzice, co nie pozostawia już nic innego, jak poddać się i zapomnieć o kameralnym obiedzie… Szkoda. Naprawdę warto zorganizować małe, wymarzone przyjęcie weselne.

Dlaczego warto zorganizować kameralny ślub i małe wesele?

Czym się różni kameralny obiad od tradycyjnego wesela? To wszyscy wiedzą, a zatem tłumaczyć nie trzeba. Dlaczego jednak mały ślub warto zorganizować? Jakie są korzyści i jego największe zalety? Otóż jest ich całkiem sporo, a wśród nich ta jedna – najważniejsza.

Największa zaleta kameralnej ceremonii i przyjęcia weselnego to niepowtarzalny klimat całego wydarzenia. Od samego początku do samego końca towarzyszy nam bardzo intymna atmosfera. Romantyczny ślub, uroczysta przysięga małżeńska złożona w obecności najbliższych nam osób, to piękna i niezwykle wzruszająca chwila! Czy może się z nią równać uroczystość, w której uczestniczy kilkuset gości? – Absolutnie! Oczywiście, że nie! I to właśnie sprawia, że kameralna ceremonia, wykwintny obiad i szczere rozmowy w gronie najbliższych, zaufanych osób, z którymi łączą nas silne więzi, z pewnością dostarczą nam więcej emocji, wrażeń i wzruszeń niż huczne i wystawne wesele.

Nic więcej dodawać nie trzeba, lecz warto też wspomnieć o tym, że kameralny ślub i obiad weselny to doskonała alternatywa dla Par, które mają ograniczony budżet. Czyż nie lepiej spędzić najważniejszy dzień w życiu w szczególny sposób, ale w mniejszym gronie, niż przeciętnie z setką Gości? Zamiast inwestować w huczne wesele dla kilkuset osób, zadbajcie po prostu o siebie! Przeznaczcie pieniądze na fotografa, podróż poślubną, wymarzone obrączki albo przygotujcie specjalne atrakcje dla mniejszego grona, ale wyjątkowych Gości!

Jak zorganizować kameralne przyjęcie weselne? – O czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę?

Małe kameralne przyjęcia ślubne również wymagają znalezienia odpowiedniej sali, ale logistyka całego wydarzenia jest przy tym o wiele łatwiejsza. Kameralne przyjęcia weselne składają się z ceremonii zaślubin i uroczystego obiadu w eleganckiej restauracji. Uroczystość kończy się zwykle po paru godzinach, często przed północą, nie ma bowiem imprezy z taneczną zabawą. Zdarza się jednak, że kameralny obiad przybiera formę miniwesela, a zabawa w tak małym gronie jest jeszcze lepsza niż na wielkich klasycznych weselach! Dlatego też warto wziąć taką możliwość pod uwagę i wybrać taki lokal, którego warunki na to pozwalają… W dniu ślubu każdy drobiazg ma znaczenie i żadnych kompromisów się nie uznaje, gdyż uroczystość musi przebiegać idealnie. Dlatego warto wybrać odpowiedni hotel, w którym wykwalifikowana kadra wszystkim się zajmie i zadba o to, by przyjęcie odbyło się na najwyższym poziomie.

W Hotelu Quadrille możecie zorganizować Państwo swoją wymarzoną ceremonię, kameralny weselny obiad, lub większe przyjęcie, które odbędą się w romantycznej i bardzo intymnej atmosferze. Zabytkowy XVIII-wieczny Pałac otoczony zielenią, daleki jest od tego, co proponują typowe hotele i standardowe obiekty wypoczynkowe. W Quadrille panuje niezwykły klimat luksusu, spokoju i tajemniczości, który zauroczy wszystkich Gości uczestniczących w Państwa uroczystości. Organizacja przyjęcia weselnego w Hotelu Quadrille nad morzem to zapowiedź pięknych, emocjonujących chwil, które pozostaną w pamięci Państwa Młodych oraz ich Gości…

Informacja prawna