Jak wykorzystać zdjęcia, by cieszyły oko na dłużej?

Na co dzień robimy telefonami i aparatami mnóstwo zdjęć. Najczęściej lądują one na dyskach twardych, tymczasem można je wykorzystać, by cieszyć nimi oko przez dłuższy czas. Jak to zrobić?

W erze smartfonów, które robią tak dobre zdjęcia, że ich jakość można porównać do jakości zdjęć z aparatu, fotografujemy ciągle i wszystko. Mało jednak które z naszych zdjęć ma szansę „ujrzeć światło dzienne” i być wyeksponowane. A to błąd, który warto naprawić. Jak więc można wykorzystać zdjęcia? Możesz:

  • wydrukować zdjęcia, oprawić je w ramki i powiesić
  • stworzyć fotoksiążkę
  • przygotować kalendarz urodziny, który będzie jednocześnie oryginalną pamiątką.

Wydrukuj zdjęcia i opraw je w ramki

Najczęściej stosowaną metodą od wielu lat, jest wydruk zdjęć, które następnie oprawia się w ramki i wiesza na ścianach w różnych częściach domu. Ozdobisz w ten sposób schody, sypialnię czy salon. Zdjęcia możesz też wydrukować je na płótnie, przez co będzie wyglądać niczym obraz. Jedną z opcji jest też wydruk na grubej płycie – ona nie wymaga najczęściej ramy, a już sama w sobie wygląda oryginalnie.

Zrób fotoksiążkę z własnych zdjęć

Inną opcją „zatrzymania chwil” jest stworzenie fotoksiążki. Wystarczy wybrać określoną liczbę zdjęć i samodzielnie je rozplanować lub skorzystać z internetowego kreatora firm zajmujących się drukiem takich książek. Co ważne, fotoksiążki sprawdzają się na różne okazje. Mogą to być:

  • urodziny – 18. lub inne, np. 30., 40. itd.
  • Święta Bożego Narodzenia
  • Dzień Babci, Dziadka, Mamy lub Taty
  • ślub
  • przejście na emeryturę.

Ta forma pozwala pokazać większą liczbę zdjęć na stosunkowo niewielkiej powierzchni. W dowolnym momencie można taką fotoksiążkę zdjąć z półki i wrócić do dawnych wspomnień.

Kalendarz urodzinowy jako pamiątka

Jeśli masz sporo zdjęć, które chcesz wykorzystać, równie dobrze możesz dodać je do kalendarza na najbliższy rok, a sam kalendarz komuś sprezentować. Najkorzystniejsze są kalendarze, które prezentują jeden miesiąc na jednej stronie. To oznacza, że w takim kalendarzu możesz zawrzeć aż 12 zdjęć, czasem nawet 13, jeśli kalendarz ma okładkę. Możesz też zamówić kalendarz personalizowany, w którym na dodatek zaznaczone będą ważne daty, np. urodziny najbliższych. Taki kalendarz sprawdzi się w Twoim domu, a także jako prezent na urodziny, święta czy np. Dzień Mamy.

Informacja prawna