Jak wybrać tatuaż?

Tatuaże to dość nietuzinkowy sposób na ozdobienie własnego ciała, a zarazem podkreślenie swojej osobowości. I choć jeszcze do niedawna tatuaże cieszyły się niezbyt dobrą reputacją, dziś na każdym kroku spotkamy kolejne profesjonalne studia tatuażu. Zainteresowanie tym tematem natomiast nieustannie wzrasta… Jeśli zatem wciąż wahacie się nad zrobieniem pierwszego tatuażu i nie do końca wiecie, czym kierować się przy wyborze wzoru – zostańcie z nami. Podpowiadamy, jak wybrać pierwszy tatuaż i o czym koniecznie pamiętać.

Pierwszy tatuaż – dlaczego wzór ma znaczenie?

Chęć posiadania tatuażu niekiedy jest tak silna, iż bardzo często nawet nie zastanawiamy się, czy wybrany wzór, aby na pewno nam odpowiada… Jak sami wiecie, tatuaże zmywalne nie są, a chodzenie z nielubianym wzorem sprawia niekiedy, iż całkowicie rezygnujemy z kolejnej wizyty lub decydujemy się na jego cover. Decyzja o wykonaniu pierwszego tatuażu powinna bowiem zostać doskonale przemyślana. Przy wyborze zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz i jakie są twoje indywidualne preferencje. Postaw na wzór, który nie tylko podkreśli twój indywidualizm, lecz także będzie odzwierciedleniem twojej osoby. Robienie dziarek, które są aktualnie modne, to nie najlepszy wybór. Twój tatuaż będzie przecież towarzyszył ci przez całe życie! Nie przedłużając… Jak wybrać wzór na pierwszy tatuaż?

Motyw tatuażu – o tym pamiętaj

Decydując się na pierwszą dziarkę, być może macie w głowie przynajmniej mały zarys tego, co chcielibyście, aby wkrótce powstało na waszej skórze, nieprawdaż? Internet jest wręcz przepełniony inspiracjami, które mogą poniekąd naprowadzić was na trop, a jednocześnie wspomóc waszego tatuatora przy tworzeniu wstępnego projektu. Każda dziarka powinna być jednak dopasowana do was, tym samym profesjonalista nie podejmie się robienia tatuażu, który został już wcześniej wykonany! Wybrany przez was wzór powinien łączyć uniwersalność i oryginalny charakter. Jedni postawią na motywy kwiatowe, inni na nieco odważniejsze wzory. Niemniej jednak pamiętajcie, by nie kierować się wyłącznie modą, a osobistymi preferencjami. Zwróćcie również szczególną uwagę na technikę. Dziarki neotradycyjne, realistyczne, oldschoolowe, a może… minimalistyczne? Macie duże pole do popisu!

Tutaj – Uzbira.pl – znajdziecie akcesoria do pielęgnacji świeżego tatuażu, a także kosmetyki do stylizacji włosów i męskiego zarostu.

Klasyczna czerń czy w kolorze?

Wzór wybrany… i co dalej? Pora na kluczowy element, jakim jest kolor tatuażu. W tym wypadku duże znaczenie ma oczywiście wybrany przez was styl tatuowania. Oldschoolowe tatuaże wręcz uwielbiają mocne kolory i grubą kreskę. Minimalizm i wszelkiego rodzaju kreski czy kropki tworzą natomiast doskonały duet z czernią. W przypadku osób decydujących się na pierwszy tatuaż radzimy jednak postawić na klasykę. Dlaczego? Klasyczna czerń zda egzamin rewelacyjnie. Kolorowe dziarki wykonane w zupełnie innym stylu o wiele trudniej ze sobą połączyć.

Gdzie zrobić pierwszy tatuaż?

A może raczej… gdzie nie robić pierwszego tatuażu? Jeżeli macie już dokładny pomysł na dziarkę, najprawdopodobniej wiecie, w którym miejscu zostanie ona zrobiona. Pamiętajcie jednak, że tatuaż pozostanie z wami na lata. Tatuowanie miejsc bardzo widocznych, w tym właśnie szyi czy dłoni to nie do końca dobry wybór, zwłaszcza jeżeli wciąż nie jesteście pewni, jak potoczy się wasza kariera zawodowa. Na start wybierzcie raczej miejsce, które w razie konieczności bez problemu zasłonicie.

Jak wybrać salon tatuażu?

Wybór salonu tatuażu to kwestia kluczowa. Z roku na rok powstają kolejne salony, a o znalezienie świetnego tatuatora wcale nie tak trudno. Kierujcie się przede wszystkim dobrymi opiniami wybranego salonu tatuażu oraz stylem, w jakim pracuje dany tatuator. Osoba wykonująca na co dzień dotworkowe dziarki raczej niechętnie podejmie się realizmu czy oldschoolu. Warto mieć to bowiem na uwadze… Profesjonalne podejście do swojej pracy i klientów to podstawa. Dobry tatuator nie tylko wykona świetny tatuaż, lecz także podpowie, jak o niego dbać tuż po jego wykonaniu. Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć wam powodzenia!

Informacja prawna