Jak wybrać najlepsze świece sojowe?

Kto nie lubi umilić sobie czasu przyjemną świeczką zapachową? Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że standardowe świeczki mogą być niebezpieczne dla zdrowia poprzez wydzielane podczas spalania szkodliwe substancje. Na szczęście istnieje zdrowa alternatywa! Są nią naturalne świece z soi. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się więcej na ich temat!

Świece sojowe – na czym polega ich fenomen?

Świece naturalne tym różnią się od standardowych, że nie są wykonane z parafiny, tylko z wosków roślinnych (między innymi palmowego, sojowego, kokosowego czy rzepakowego) lub wosku pszczelego. Świece sojowe są z nich wszystkich najpowszechniejsze. Jest to produkt ekologiczny i w pełni wegański.

Jak powstaje wosk sojowy? Na skutek przetworzenia z ziaren soi. Są one rozgniatane i następnie wyciska się z nich olej, który później zostaje utwardzony. Jest to stosunkowo nowa technologia, gdyż pierwszy raz użyto jej dopiero w latach 90 ubiegłego wieku.

Świece sojowe są z reguły zalewane w naczyniach. W porównaniu do parafiny charakteryzują się niższą temperaturą topnienia (wynoszącą około 45-50 stopni Celsjusza). Dzięki temu świeca wykonana z wosku sojowego topi się równomiernie i lepiej uwalniają się z niej wszelkie aromaty. Z tego powodu często wykorzystywana jest w zabiegach terapeutycznych i pielęgnacyjnych. Co ciekawe, wosk sojowy bardzo łatwo usunąć, więc nie trzeba się martwić o spowodowane nim zabrudzenia.

W porównaniu do parafiny, woskowe świece sojowe podczas spalania produkują zdecydowanie mniej sadzy i emitują dużo mniej dwutlenku węgla. Nie uwalniają też do atmosfery pochodnych ropy naftowej, które są obecne podczas palenia tradycyjnych świec. Należą do nich między innymi rakotwórczy benzen oraz Toluen – realnie wpływające na organizm przy regularnym przebywaniu w pomieszczeniach z zapalonymi parafinowymi świecami. Mówiąc krótko, korzystanie ze świec sojowych jest po prostu znacznie zdrowsze.

Hurtownia świec – duży wybór, korzystne ceny

Dość sporą wadą świec naturalnych, w tym tych wykonanych z wosku sojowego jest to, że są one zdecydowanie droższe od swoich tradycyjnych, bardziej szkodliwych odpowiedników. Z tego powodu warto korzystać z ofert renomowanych hurtowni świec, gdzie możesz znaleźć markowe świece naturalne w korzystnych cenach.

Jeżeli szukasz przyjemnych i różnorodnych doznań, warto zdecydować się na świece sojowe cenionej marki Country Candle. Zapewnia ona bardzo bogaty przekrój opcji zapachowych. Między innymi świece o aromatach anyżu i ziela angielskiego, kawy, cytrusów, porzeczki, jaśminu, pieprzu, a nawet bursztynu. Warto nadmienić, że ich produkty są wykonane z pełni naturalnych składników.

Świece naturalne – hurt

Jeżeli szukasz tanich, a zarazem jakościowych świec naturalnych to koniecznie skorzystaj z usług naszej renomowanej hurtowni. Koniecznie odwiedź stronę internetową e-cervax.eu i sprawdź nasz asortyment. Znajdziesz u nas między innymi produkty znanych i lubianych marek takich jak Country Candle.

Informacja prawna