Jak wybrać materac 140×200 dopasowany do swoich potrzeb?

Materac o wymiarach 140×200 cm jest często wykorzystywany w sypialni dwuosobowej. Sprawdza się doskonale zwłaszcza w mniejszych wnętrzach, nie zajmując wiele miejsca. Jednocześnie, powierzchnia materaca spokojnie sprosta oczekiwaniom dwojga osób. Wybierając materac 140×200 do sypialni małżeńskiej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. W tym tekście podpowiemy, jakie parametry materaca należy uwzględnić.

Jakie wypełnienie sprawdzi się w materacu dla dwojga?

Wybór jest bardzo szeroki, ponieważ możemy zdecydować się zarówno na klasyczne materace sprężynowe, jak również nowoczesne materace piankowe. Jeśli zdecydujemy się na wybór modelu z pierwszej kategorii, najlepszą opcją są materace kieszeniowe oraz multipocket, które zapewnią należytą elastyczność punktową. To parametr, który powinien być uwzględniony przy wyborze materaca dla dwóch osób, jako iż, takie materace nie przekazują drgań i wibracji na drugą połowę. Materace piankowe stały się w pewnym sensie synonimem luksusu, jako iż oferują nam wiele nowatorskich rozwiązań. Jakościowe modele są jednak droższe od materacy sprężynowych.

Jaką twardość materaca powinniśmy wybrać?

Dostępne na rynku materace dzielą się najczęściej na cztery stopnie twardości: materace miękkie H1, materace średnio-twarde H2, materace twarde H3 oraz materace twarde H4. Jaki materac 140×200 powinniśmy wybrać, aby uzyskać wysoki komfort snu? Wyznacznikiem jest waga naszego ciała. Materace miękkie powinny być używane przez osoby ważące poniżej 60 kg. Materac średnio-twardy okaże się lepszym rozwiązaniem dla osób ważących od 60 do 80 kg. Materac twardy jest rekomendowany osobom ważących od 80 do 100 kg. Z kolei osoby ważące powyżej 100 kg powinny stosować materac bardzo twardy H4.

Jakie funkcje powinien posiadać materac dla dwojga?

Może się zdarzyć, że różnica wagi obojga partnerów jest duża, przez co zachodzi potrzeba kupienia materaca o zmiennej twardości, w której jedna połowa jest twardsza od drugiej. Innym sposobem jest materac 140×200 wyposażony w utwardzającą wkładkę z włókien kokosowych umieszczoną po stronie cięższej osoby. Wśród innowacyjnych modeli warto wskazać materace piankowe o właściwościach termoelastycznych. Dostosowują się one nie tylko do nacisku ciała, ale także do temperatury. Dużą popularnością ze strony aktywnych osób cieszą się materace wyposażone w profil masujący.

Gdzie kupisz komfortowy i wytrzymały materac 140×200?

Ze względu na znacznie szerszy wybór produktów, dobrym pomysłem jest zamówienie materaca przez Internet. W sklepie online Kaszmirowysen.pl możesz bez pośpiechu porównać ze sobą różne modele i wybrać ten, który w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom. Jeśli interesuje nas materac 140×200 dla dwojga, wybór warto oczywiście skonsultować z drugą połówką. To długoterminowa inwestycja, która będzie miała wpływ na komfort i bezpieczeństwo naszego snu. W związku z tym, warto poświęcić dostatecznie dużo czasu na poszukiwania idealnie dopasowanego materaca.

Informacja prawna