Jak wybrać buty do nauki chodzenia?

Wybór bucików do nauki chodzenia wymaga uwzględnianie kilku różnych elementów. Buty tego typu muszą zapewniać dziecku nie tylko bezpieczeństwo, lecz także wspierać stopę w wykonywaniu nowych ruchów. 

Czym kierować się przy wyborze bucików dla dziecka?

Jakie buciki dla roczniaka?

Czym kierować się przy wyborze bucików dla dziecka?

Buciki dla dziecka od samego początku należy wybierać z uwzględnieniem wsparcia, jakie oferują one stopom malucha. O ile sukienki młodzieżowe można wybierać przede wszystkim z uwzględnieniem kryteriów estetycznych, o tyle w przypadku bucików dziecięcych konieczne jest połączenie wymagań wizualnych z konkretnymi oczekiwaniami co do budowy buta. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że buciki do chodzenia powinny chronić dziecko (np. dzięki zastosowaniu podeszwy antypoślizgowej), a jednocześnie wspierać stopę, która uczy się nowych ruchów. Wbrew pozorom znalezienie takiego obuwia nie jest proste. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na lekką, elastyczną i antypoślizgową podeszwę do amortyzacji wstrząsów.

Jakie buciki dla roczniaka?

Buty do nauki chodzenia przede wszystkim nie powinny stopie przeszkadzać, tylko ją wspierać. Emel Roczki to obuwie stworzone specjalnie z myślą o takich potrzebach. Buty tego typu muszą być stabilne, doświadczone marki często decydują się więc na ich ręczną produkcję, w której zwraca się uwagę na każdy detal. Dobrze, aby buty były lekkie, co ułatwi naukę chodzenia. Jednocześnie bardzo cennym rozwiązaniem jest wykonane z naturalnych, oddychających materiałów, które zapewnią stopie komfort. Podeszwa, oprócz tego, ze sprężysta i elastyczne, powinna zginać się mniej więcej w 1/3 długości stopy, co pomoże wypracować naturalny i właściwy odruch zginania stopy podczas chodzenia. Powinna być jednak na tyle lekka, aby dziecko mogło podczas chodzenia wyczuwać podłoże i uczyć się różnicy między chodzeniem po miękkim dywanie i parkowych ścieżkach. Warto także zwrócić uwagę na lekko uniesiony czubek buta ułatwiający przetaczanie stopy podczas chodzenia. Czubek powinien także być oczywiście nieco szerszy, aby dziecko swobodnie mogło poruszać paluszkami w bucie. Stabilizację zapewniają dobrze dopasowane rzepy. Zapięcie jednak nie może ograniczać ruchów stopy. Rzep nie może być wszyty w miejscu, gdzie dziecko zgina stopę, bo będzie mu to przeszkadzać. Warto wybierać obuwie projektowane przez fachowców z doświadczeniem w produkcji tego typu bardzo specjalistycznego jednak obuwia. Nie warto kupować modeli przypadkowych, niesprawdzonych. Każdej parze trzeba się uważnie przyjrzeć. Od tych wyborów nie tylko zależy, jak szybko dziecko zacznie chodzić, ale także czy będzie to robić prawidłowo.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna