Jak poradzić sobie z puszeniem się włosów?

Puszenie się włosów jest zmorą wielu kobiet. Trudne do wygładzenia kosmyki można jednak okiełznać. Oto kilka sprawdzonych sposobów na piękne włosy bez efektu puszenia się.

Przyczyny puszących się włosów

Puszenie się włosów zdecydowanie nie jest efektem lubianym przez kobiety. Sterczące, nieprzyjemne w dotyku kosmyki są trudne w stylizacji i często pozbawione są blasku. Przyczyn puszenia się włosów jest wiele. W wielu przypadkach podłożem jest naturalna, porowata struktura włosa, taka z rozchyloną łuską. Puszenie się może być również wynikiem niewłaściwego obchodzenia się z włosami.

Do najczęstszych przyczyn puszenia się włosów dochodzi wtedy, gdy są one traktowane zbyt gorącym powietrzem suszarki, często prostowane bądź przesuszone w wyniku wielokrotnego rozjaśniania. Innym źródłem puszenia się włosów może być niewłaściwe dobranie kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły?

Choć puszenie się włosów jest niekiedy ciężkie w opanowaniu, istnieje kilka sposobów na to, aby zapobiegać temu efektowi. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, aby zminimalizować efekt puszenia się włosów.

  1. Kończ mycie włosów spłukując je zimną wodą. Taka metoda pozwoli lepiej domknąć łuskę włosa.
  2. Nie trzymaj mokrych włosów zawiniętych w ręcznik, a jedynie odciśnij je i pozwól im naturalnie wyschnąć.
  3. Staraj się nie suszyć włosów suszarką lub używać do tego strumienia z zimnym powietrzem zamiast gorącego.
  4. Unikaj częstej koloryzacji włosów oraz zabiegów fryzjerskich typu trwała ondulacja..
  5. Do rozczesywania włosów stosuj grzebień o szerokim rozstawie ząbków.
  6. Staraj się używać jak najmniej prostownicy.
  7. Systematycznie podcinaj końcówki i staraj się nie dotykać włosów rękoma.

Oczywiście najlepszym sposobem na piękne, gładkie włosy jest profilaktyka. Stosując regularnie specjalistyczne kosmetyki do włosów oraz odpowiednio pielęgnując je na co dzień, można uniknąć efektu puszenia się.

Kosmetyki na puszące się włosy

Puszenie się włosów można mocno zminimalizować, a nawet istnieje możliwość pozbycia się tego efektu całkowicie. Trzeba jedynie nauczyć się właściwie pielęgnować porowatą strukturę włosa. Pomocne w tym będą specjalne kosmetyki, odpowiednio dopasowane do danego typu włosów, jak Insight Anti Frizz. Dzięki wysokiej zawartości nawilżających włosy składników w kosmetykach, łatwiej jest okiełznać puszenie się. Regeneracja włosów przy użyciu nawilżających kosmetyków może być widoczna już po kilku użyciach.

Aby uzyskać gładkie i lśniące włosy warto zakupić nie tylko szampon i odżywkę nawadniającą, ale również maskę, która utrwali zdrowy efekt i doda kosmykom jedwabistej miękkości. Przy wyborze kosmetyków do włosów, warto sięgać po te, które mają jak najbardziej naturalny skład. Bardzo dobrze sprawdzają się produkty oparte na składnikach organicznych. Najlepsze kosmetyki do włosów puszących się znajdziesz na organicznewlosy.pl.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna