Jak dobrze wyglądać po 50-tce i nadal zachować smukłą sylwetkę? Czy to możliwe?

Niewątpliwie wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny i niejako od kilku dekad, a nawet dłużej panuje kult młodości. Dlatego też wiele kobiet ową młodość chce za wszelką cenę zatrzymać. Pomyślcie, jeszcze w latach 60-tych trzydziestokilkuletnie kobiety uważane były za panie w średnim wieku, które nierzadko były już babciami. A teraz? Na szczęście wszystko się zmienia. Mówi się nawet, że aktualne 30-tyki to 20-stki, a 40-tki to 30-stki. Ale co z kobietami po 50-tym roku życia? Oczywiście to współczesne 40-stki, zatem i po 50-stym roku życia można dobrze się czuć i jeszcze lepiej prezentować i co ważne, wcale nie trzeba inwestować w medycynę estetyczną. Jak dobrze wyglądać w tym wieku? Tego dowiecie się z naszego wpisu.

Postaw na zdrową dietę

Wiele mówi się o pozytywnym wpływie diety na zdrowie, ale warto też wiedzieć, że zbilansowana dieta poprawia nasz wygląd. Zatem dlaczego nie przejść na dobrą stronę mocy i wreszcie zacząć się zdrowo odżywiać? Tym bardziej że nie jest to wcale trudne. Wystarczy tylko z diety wyeliminować jedzenie śmieciowe, na rzecz dużej dawki warzyw. Tłuste mięsa wystarczy zamienić na tłuste ryby i do tego zamiast ziemniaków dodawać ryż brązowy, dziki czy kaszę. Najlepiej kupować tylko produkty ekologiczne. Można też zastanowić się na dietą wege, która także odmładza i sprawia, że można wyglądać nawet na 10 lat mniej. Oczywiście zdrowa dieta wymaga gotowania, a nie odżywiania się półproduktami. Dlatego też polecamy zaopatrzyć się w parowar. Dobrą alternatywą może być catering dietetyczny. W Warszawie działa choćby firma Fit Kalorie, którą notabene możemy Wam polecić. Nie zapomnijcie o regularnym jedzeniu, najlepiej pięciu posiłków dziennie i w regularnych odstępach. Do tego czas skończyć z objadaniem się w nocy. Ostatni posiłek powinien być zjedzony nie później niż dwie godziny przed snem, ale jeżeli chodzicie spać bardzo późno to pamiętajcie, że nie później niż o 20. Zamiast słodyczy wybierajcie owoce, a gdy nie potraficie już oprzeć się czekoladzie, to zamiast mlecznej wybierajcie surową z dodatkiem owoców.

Ruch ma znaczenie, czyli bądź aktywna

Nie bez znaczenia jest też aktywność fizyczna, a w zasadzie aktywność fizyczna ma duże znaczenie dla utrzymania jędrnej i smukłej sylwetki. Dlatego też codziennie trzeba być aktywnym. Pół godzinny trening przed snem i krótka rozgrzewka rano poprawią waszą kondycję, ale sprawią że poczujecie się lepiej w swoim ciele. Warto także wybrać sobie aktywne hobby. Mogą to być wycieczki rowerowe czy nordic walking. Możliwości jest sporo, ważne jest, aby prowadzić aktywny tryb życia. Zamiast spędzać czas przed telewizorem, wystarczy wybrać się na długi spacer czy też pobiegać. Swoją drogą poprawicie sobie także odporność, a jest ona ważna w czasie panującej pandemii.

Zadbaj o siebie i rozpieszczaj siebie

Czas wreszcie pomyśleć o sobie. Kto powiedział, że prezenty można kupować tylko innym? Warto też zakupić je sobie. Małe przyjemności, a nawet te większe są wskazane. Zatem pamiętajcie, aby zacząć rozpieszczać siebie. Jeżeli macie ochotę się odprężyć to wyjdźcie do spa czy na basen, a nie spędzajcie czasu w domu oglądając tv. Podoba Wam się jakaś sukienka, ale uważacie, że jesteście na nią „za stare”- to błąd, bo wiek to tylko liczba, a ten kto czuje się młodo jest młody. Ograniczenia macie tylko w głowie. A słowa „nie wypada” należy wyrzucić ze słownika.

Twoje zdrowie psychiczne także jest ważne

Nie można zapomnieć też o swoim zdrowiu psychicznym. Oczywiście żadne zakupy czy ruch nie sprawią, że wyleczycie nerwicę czy depresje. Dlatego też jeżeli macie obniżony nastrój, to czas wybrać się po poradę do specjalisty. Tutaj konieczna jest wizyta u psychiatry, który przeprowadzi terapię bądź tez zaleci leczenie farmakologiczne. Czas odnaleźć radość życia, a korzystanie z usług lekarzy to żaden wstyd. Pamiętajcie, że jeżeli będziecie dobrze się czuć psychicznie, to także będziecie młodziej wyglądać, bo stan psychiczny ma wpływ na wszystkie aspekty życia.

Nie zapomnijcie też o zmianie swojego wyglądu. Możecie zafundować sobie oryginalną fryzurę, do tego pomalować usta na czerwono, zmieńcie baleriny na szpilki i ubierzcie dopasowane ubranie. Dzięki temu ponownie odkryjecie swoją kobiecą naturę i seksualność.

Informacja prawna