Jak dbać o wrażliwą skórę dojrzałą

Dojrzała i wrażliwa skóra wymaga delikatniejszych formuł, szczegółowo dobranych składników aktywnych, niższych stężeń. A oprócz tego mocy składników nawilżających i odbudowujących niedobory lipidów, które cechują zarówno skórę dojrzałą, jak i wrażliwą. Słowem: pielęgnacji Dr Irena Eris Clinic Way.

Mówi się, że wiek skóry różni się od tego metrykalnego. Ale w okresie okołomenopauzalnym, czyli ok. 50 roku życia spadek ilości hormonów w organizmie kobiety, ma ogromny wpływ na kondycję jej skóry. Pogarsza się stopień nawilżenia, zmniejsza się ilość lipidów. Cera tłusta może zmienić się w mieszaną, mieszana w normalną, a normalna w suchą. A to przekłada się na szybsze i wyraźniejsze procesy starzenia widoczne na twarzy. Zmarszczki, utrata jędrności i sprężystości w połączeniu z cechami skóry wrażliwej podatnej na podrażnienia – komplikują możliwości pielęgnacyjne. Dlatego w Laboratoriach Kosmetycznych Dr Irena Eris stworzono specjalne formuły kremów, które nie podrażniają skóry wrażliwej, ale przeciwdziałają oznakom związanym z upływającym czasem. Poznajcie kosmetyki Clinic Way Dr Irena Eris.

Skóra wrażliwa i dojrzała

Pielęgnacja skóry wrażliwej niezależnie od jej wieku wiąże się z pewnymi stałymi. Kosmetyki, które nadają się do stosowania na takiej skórze powinny przede wszystkim nie szkodzić. Czyli być pozbawione intensywnych zapachów, perfum, olejków eterycznych, barwników, wysoko stężonych komponentów aktywnych, długiej listy składników INCI. Natomiast cera wrażliwa ma tendencję do zaburzenia warstwy hydro-lipidowej (wodno-tłuszczowej), więc oprócz nie narażania jej na czynniki drażniące, warto także zadbać o balans nawilżenia i odżywienia. A wraz z wiekiem i spadkiem estrogenów, w naturalny sposób spada także poziom odżywienia i nawodnienia skóry. Dlatego składniki kosmetyków przeznaczonych do skóry wrażliwej powinny być dobrane pod kątem jej podstawowych potrzeb. Natomiast jeśli cera jest dojrzała, warto aby stymulować ją substancjami aktywnymi, które zostały przebadane i nie wywołują reakcji drażniącej. I właśnie takie są formuły kosmetyków Dr Irena Eris Clinic Way. Bezpieczne i delikatne, ale skuteczne i bogate w odpowiednie do kondycji skóry składniki.

Kosmetyki modelujące

Około 50 roku życia w organizmie kobiety maleje nie tylko ilość estrogenów, ale także kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Pierwszy widoczny efekt? Zmiana owalu twarzy i tzw. chomiki. Jak temu zaradzić? Pomocne są masaże manualne i dobre kosmetyki poprawiające kontur twarzy Dr Irena Eris Clinic Way Dermokrem Modelujący Kontur Twarzy 4ºNa Dzień SPF 20 polecany jest od ok. 60 roku życia przy zmienionym owalu, zmarszczkach i przebarwieniach. Wrażliwa cera dojrzała ma największy problem z wiotkością skóry i brakiem jej elastyczności. Dermokrem przywraca uczucie komfortu na skórze twarzy. Z czasem, podczas regularnego stosowania daje efekt liftingu, większą sprężystość i napięcie skóry. To zasługa formuły tego kosmetyku, z aktywnym czynnikiem wzrostu FGF1, Aqua Calcis czyli farmakopealną wodą wapienną oraz Bio-Peptydem. Kontur twarzy poprawia się, owal zarysowuje, a sprężystość jest znacznie większa niż wcześniej. Natomiast Dr Irena Eris Clinic Way Dermokrem Poprawiający Gęstość Skóry 4º Na Noc to dobre uzupełnienie kremu na dzień. Powód? Nocą skóra regeneruje się znacznie lepiej niż w dzień, ale wraz z wiekiem jej własny potencjał do odnowy – maleje. Krem na noc pobudza procesy regeneracyjne, poprawia elastyczność, odżywienie i nawilżenie. A także zmniejsza głębokość zmarszczek. Kosmetyk zawiera czynnik wzrostu FGF1, kojącą wodę wapienną Aqua Calcis i naprawczy, wzmacniający Bio-Peptyd Complex.

Pielęgnacja przeciw wiotkości

Cera wrażliwa jest z natury sucha, a wraz z wiekiem poziom nawilżenia i lipidów wyraźnie w niej spada. Podrażnienia wynikają z zaburzenia warstwy hydro-lipidowej naskórka. A to powoduje bardziej intensywną utratę nawilżenia. Dlatego wraz z wiekiem sucha skóra staje się jeszcze bardziej sucha, a wraz z tym procesem lawinowo rysują się efekty postępującego czasu i działania grawitacji. Pogłębiają się linie i bruzdy, a jędrność i elastyczność skóry – maleje. Dr Irena Eris Clinic Way Dermokrem Wypełniający Zmarszczki 5º Na Dzień SPF 20 to odpowiednia dawka pielęgnacji dla dojrzałej skóry wrażliwej. Jest on polecany kobietom od ok. 70 roku życia. Wykazuje zdolności wygładzające, przywraca skórze sprężystość. Daje efekt lipowypełnienia zmarszczek i bruzd, które w tym wieku są wyraźnie zarysowane. A oprócz tego, zawiera kojącą Aqua Calcis oraz uzupełniający niedobory lipidów Iso-Lipid, które dają skórze uczucie ukojenia i komfortu. A Dr Irena Eris Clinic Way Dermokrem Globalnie Regenerujący 5º Na Noc jest dobrym partnerem dla skóry dojrzałej w wieku 70+. Ma ona wiotką i cienką strukturę. Na dodatek jest podatna na podrażnienia. Dermokrem regenerujący na noc intensywnie nawilża i odżywia skórę. W jego formule jest czynnik wzrostu FGF 1, Aqua Calcis oraz Iso-Lipid Complex. To składniki, które przywracają skórze odpowiedni poziom odżywienia, dostarczając jej lipidów. A oprócz tego – wspomagają procesy regeneracyjne. Dzięki regularnemu stosowaniu tego kremu, skóra wyrównuje swoją strukturę, zmarszczki stają się płytsze, a jakość skóry bardziej sprężysta i promienna.

Informacja prawna