Haft komputerowy – stylowy, elegancki i super trwały

Haft jako metoda zdobienia tkanin znana jest od wielu tysięcy lat. Specjalnie wyszkoleni rzemieślnicy-artyści wykorzystywali tylko odpowiednio wyselekcjonowane włókna, aby tworzyć wzory oryginalne i finezyjne. Produkty ręcznie haftowane były nie tylko piękne, ale i wyjątkowo kosztowne. Obecnie, dzięki najnowszym nowinkom technologicznym możliwe jest haftowanie tkanin mechanicznie. Haft komputerowy jest równie piękny co ten robiony ręcznie, ale dużo tańszy, a jego wykonanie – szybsze.

Powrót mody na produkty regionalne

Od kilkunastu lat do łask wracają motywy ludowe, tradycyjne. Projektanci prześcigają się w pomysłach na to, jak wprowadzić elementy regionalne do naszych domów i oddać hołd przeszłości. Produkty haftowane kojarzą się z dziełem rąk typowej, wiejskiej gospodyni. A przyznajmy – nasze pierwsze wrażenie dotyczące haftu ma znaczenie. Haft jest elegancki, ponadczasowy, ale i rodzimy. Dzięki czasowi, który trzeba było poświęcić na jego wykonanie był niegdyś drogi, dziś większość z nas może pozwolić sobie na haftowane produkty. Co jest jednak tak ważne? Co podkreśla rangę haftu? Rzadko zdarza się, aby produkt stał się ogólnodostępny, a jednak pozostał wyrazem dobrego smaku. Haft to absolutny wyjątek. Produkty haftowane można nabyć po przystępnej cenie, ale wciąż są postrzegane jako finezyjne, kunsztowne. Wszystko dzięki najnowszej myśli technologicznej!

Czy jest haft komputerowy?

Metoda haftowania komputerowego to haftowanie za pomocą specjalnie zaprogramowanej maszyny sterowanej komputerowo. To, jaki wzór zostanie stworzony, zależy tylko od nas. Maszyna wykona go precyzyjnie niezależnie od stopnia jego skomplikowania czy też ilości używanych kolorów. Igły pracują niezwykle szybko i dokładnie, dzięki czemu haft będzie wyglądał doskonale, nie straci walorów haftu ręcznego.

Haft sztuką użytkową?

Tak, zgadza się! Haftowane produkty są nie tylko wyjątkowo piękne i wytworne. Haft komputerowy można wykorzystać także, aby zareklamować swoją firmę. Nazwa wyszyta precyzyjnie na wybranych przez Ciebie produktach (czapkach, ręcznikach, koszulkach, workach, torbach…) z pewnością zwróci na siebie uwagę i pozostanie w pamięci. Co więcej, haft kojarzy się z jakością – haftowany produkt zawsze uznany zostanie za lepszy od zwykłego. Twoje wyhaftowane logo wyróżni się wśród innych, ale dzięki tradycyjnej metodzie wykonania, sprawi, że zaufanie do producenta czy firmy wzrośnie. Styl, rozpoznawalność, jakość i tradycja – postaw na haft!

Haft jako naszywka

Haftowane naszywki są świetnym wyborem. Można wybrać je w wersji 3D, tradycyjne lub wykonane z użyciem nici reflectiv czy nawet fluorescencyjnych (haft będzie świecił w ciemności!). Haftowana aplikacja może pokryć całość naszywki lub tylko jej część – wszystko zależy od Ciebie. Kto z nas nie lubił ozdabiać elementów swojej garderoby, torby czy plecaka naszywkami? Teraz możemy dodatkowo wybrać te haftowane i podkreślić swój styl. Z pewnością zwróci to uwagę, będzie wyglądało odważnie, modnie. Wzory są nieograniczone! Nie musisz decydować się na jeden kolor, może być ich mnóstwo! Mieszaj, baw się i eksperymentuj, wyraź swój styl!

Haft – unikatowe oznaczenie

Wykorzystanie haftu komputerowego w życiu codziennym jest bardzo praktyczne. Produkt zdobiony specjalnym haftem nie zgubi się tak łatwo. Kto z nas nigdy nie stracił ulubionej koszulki dziecka w przedszkolu czy na basenie? Haft nigdy się nie spierze, nie zblednie, nie da się go z niczym pomylić. A może chcesz sprawić bliskiej osobie prezent, ale taki, który pokaże, jak bardzo Ci zależy? Dzięki wyhaftowanym inicjałom, ciekawym wzorom prezent stanie się wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, wyróżni się. Nadaj więc znaczenie zwykłym przedmiotom.

Chcesz wypromować firmę, a może sprawić radość obdarowanej osobie? Szukasz inspiracji? Podpowiadamy: zaufaj haftowi!

Informacja prawna