Gdzie powinieneś jeździć rowerem elektrycznym po Warszawie?

Warszawa może się pochwalić bardzo przyzwoitą infrastrukturą rowerową. Pod tym względem zalicza się do polskiej czołówki. Jeśli wybierzesz rower elektryczny, niezależnie od poziomu wytrenowania, możesz bez obaw o nadmierne zmęczenie pokonywać najciekawsze trasy rowerowe w stolicy i w jej okolicach. Oto kilka godnych polecenia propozycji!

Trasa rowerowa wzdłuż Wisły

Most Siekierkowski jest oddalony od Mostu Północnego o mniej więcej 20 km. Naprawdę warto pokonać tę odległość dwukrotnie – po obu brzegach Wisły. Lewa strona rzeki to w większości asfaltowa ścieżka rowerowa częściowo przebiegająca przez tutejsze bulwary. Z kolei prawobrzeżna strona miasta pozwoli ci delektować się utwardzonymi odcinkami leśnymi i obcować z przyrodą bez konieczności opuszczania miasta. Trasę możesz urozmaicać za każdym razem, przekraczając niektóre z pośrednich mostów.

Trasa do ogrodu botanicznego w Powsinie

Znajdujący się na południu miasta ogród botaniczny w Powsinie to wspaniała destynacja, zwłaszcza że prowadzi do niego przygotowana trasa rowerowa. Wiosną, latem i jesienią koniecznie zarezerwuj godzinę lub dwie na zwiedzanie ogrodu. Świetnym miejscem do rekreacji jest z kolei znajdujący się na końcu trasy Las Kabacki.

Kampinoski szlak rowerowy

Puszcza Kampinoska położona jest w pewnej odległości od Warszawy, ale dla właściciela roweru elektrycznego nie stanowi to problemu. Wybierając wariant MTB, nie musisz przejmować się trudniejszymi odcinkami na terenie puszczy. W zamian za wysiłek otrzymasz możliwość obcowania z dziką przyrodą, a przy odrobinie szczęścia również obserwacji tamtejszycg zwierząt. Latem koniecznie zabezpiecz się przed komarami. Kombinacja szlaków w Puszczy Kampinoskiej pozwoli ci zaplanować co najmniej kilkadziesiąt urozmaiconych wariantów tras przejazdu!

Trasa rowerowa do Czerska

Ten odcinek jest niezwykle popularny wśród warszawskich miłośników rowerów szosowych, ale do Czerska można udać się na każdym jednośladzie. Pewnym kłopotem dla mniej wytrenowanych rowerzystów bywają podjazdy w Górze Kalwarii oraz w samym Czersku, aczkolwiek właściciele elektryków nie mają się czym przejmować. Trasę możesz zaplanować w dużej mierze poruszając się po wale przeciwpowodziowym lub słabo uczęszczanej drodze asfaltowej. W Czersku niewątpliwą atrakcję stanowi średniowieczny Zamek Książąt Mazowieckich.

Rowery elektryczne w Warszawie dają ogromne możliwości, a odpowiedni model miejski, górski lub trekkingowy znajdziesz w sklepie Ecyklopedia!

Informacja prawna