Fryzjer a barber – czym się różnią?

Niektórych zawodów przedstawiać chyba wam nie musimy, nieprawdaż? W przypadku fryzjerów i barberów pojawia się jednak pytanie – czym tak naprawdę się różnią? Wbrew pozorom różnice są – i to niemałe! W związku z tym postanowiliśmy wam nieco ułatwić sprawę i podpowiedzieć, do kogo udać się na kolejną wizytę.

Salon fryzjerski a barber shop – różnice

Zacznijmy od podstaw… Salon fryzjerski i barber shop to dwa różne miejsca! I choć świadczą podobnego rodzaju usługi, zakres ten może w mniejszym bądź większym stopniu się różnić. Fryzjerzy zwykle stylizują włosy, barberzy natomiast specjalizują się w krótkich fryzurach… i męskim zaroście. Wchodząc do barber shopu, już w progu bez problemu zauważysz pierwsze różnice – specyficzny zapach, nietypowa dla salonów fryzjerskich estetyka… Salon barberski charakteryzuje się dość niecodziennym klimatem, którego nie spotkasz nigdzie indziej. Salon fryzjerski spotkacie natomiast niemal wszędzie…

Gdzie możesz kupić wysokiej jakości meble do salonu fryzjerskiego czy barber shopu? Zajrzyj koniecznie tutaj – https://modnakaja.pl/pl/producer/ActiveShop/826863! Na stronie znajdziesz meble fryzjerskie, akcesoria, a nawet kosmetyki pielęgnacyjne odpowiadające twoim najśmielszym potrzebom i oczekiwaniom!

Fryzjer a barber – zakres świadczonych usług

Nie bez powodu rozróżniamy barbera od zwykłego stylisty fryzur! Jak zapewne wiecie, fryzjerzy specjalizują się w stylizowaniu fryzur. Koloryzacja, dekoloryzacja, zabiegi pielęgnacyjne, ostre cięcie… Fryzjerzy śledzą trendy dotyczące fryzur i wszystkiego, co z nimi związane. Bez względu na to czy planujesz podciąć tylko końcówki, czy przejść całkowitą metamorfozę – wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim to strzał w dziesiątkę. Czym zatem zajmuje się barber? No właśnie! Zawód barbera jeszcze kilkanaście lat temu nie był tak popularny jak dziś. Z roku na rok wzrasta jednak zapotrzebowanie na kolejne barber shopy, a my… doskonale wiemy dlaczego! Profesjonalny barber zajmuje się nie tylko przystrzyżeniem włosów, lecz także… męskim zarostem. Panowie zwracają bowiem dużą uwagę do ich zarostu i właśnie dlatego tak chętnie wybierają barber shopy. Mogą liczyć na fachową pomoc i doradztwo również w zakresie pielęgnacji. Męski zarost potrafi być naprawdę problematyczny, a barber jest właśnie po to, by ci pomóc!

Mówiąc o na pozór do siebie podobnych lokalach beauty, nie sposób nie wspomnieć o wyposażeniu wewnątrz salonu fryzjerskiego i barber shopu. W zależności od wybranego miejsca istnieją różne metody świadczenia usług. Co więcej, wykorzystywane są zupełnie inne akcesoria codziennego użytku. W klasycznym salonie fryzjerskim to właśnie nożyczki i maszynka do włosów dominują. U barbera sprawa nieco się komplikuje… W profesjonalnym salonie barberskim ujrzycie cały arsenał akcesoriów do strzyżenia włosów i stylizowania zarostu! Maszynki, trymery, brzytwy, a także kosmetyki do pielęgnacji przeznaczone stricte dla mężczyzn… Barber zajmie się nie tylko twoimi włosami, a także zarostem!

Dla kogo?

Istnieje mylne przekonanie, iż do barber shopu chodzą wyłącznie mężczyźni! Niekoniecznie! Bez wątpienia barber to stylista od męskich fryzur. Niemniej jednak wiele kobiet wręcz uwielbia krótkie włosy wykonane metodą cieniowania typu „fade”. Fryzjerzy z reguły nie specjalizują się w konkretnych rozwiązaniach. Powinni poradzić sobie zarówno z męskim, jak i damskim cięciem. Dostępne tam akcesoria pielęgnacyjne są zazwyczaj uniwersalne.

Szukając odpowiedniego miejsca, zastanów się, jakie są twoje oczekiwania… Czy zależy ci na wyglądzie niczym z okładki magazynu dla mężczyzn? A może… po prostu chcesz podciąć delikatnie i włosy i nadać im dawno utraconego blasku? Fryzjer i barber zajmują podobnymi rzeczami… To jednak barber shop został stworzony z myślą o mężczyznach ich potrzebach!

Informacja prawna